Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Rodzinne Grillowanie w Nowodworzu

W minioną sobotę, 7 lipca mieszkańcy Nowodworza i okolic bawili się w trakcie Festynu Rodzinnego, zorganizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Miejscem spotkania był teren obok Domu Ludowego. Motywem przewodnim zabawy stało się wielkie grillowanie. I tak, każdy kto pojawił się w tym dniu na wydarzeniu mógł skosztować pyszności z grilla przygotowanych przez samorząd gminny – kiełbasek, kaszanek, boczków. Oprócz tego częstowano chlebem ze smalcem, a także tradycyjnym bigosem.

Na mieszkańców czekał też konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z grilla. W konkursie w szranki stanęło pięciu kucharzy, którzy mieli za zadanie przygotować grillowaną karkówkę. Przygotowane potrawy oceniło jury w składzie wiceprzewodniczący Rady Gminy Tarnów Jan Nowak, sołtys Nowodworza Andrzej Głąb oraz pracownik CKiB Anna Gąsiorowska. Okazało się, że najlepiej ugrillowaną potrawą stała się „karkówka po oświęcimsku” w wykonaniu Pani Joanny.

Z kolei na scenie zaprezentowały się dzieci, uczniowie szkoły podstawowej z Poręby Radlnej, z wokalnymi popisami. Były i polskie i światowe przeboje solo, w duetach i zespołach. Następnie muzyczny koncert wykonała młoda wokalistka z Błonia, Eliza Gąsiorowska. Zaś w akustyczny świat coverów polskich i światowych przeniósł obecnych zespół WETRI.

Loteria fantowa stworzyła obecnym możliwość wygrania cennych nagród, zaś miejscowa szkoła zorganizowała akcję „Fundator Książki”. Najmłodsi mogli bawić się na dmuchanym zamku. W godzinach wieczornych na zabawę taneczną zaprosił zespół FENIKS.

Organizatorzy dziękują Panu Markowi Marendziakowi za udostępnienie placu oraz Panu Andrzejowi Głąb, sołtysowi Nowodworza za pomoc w organizacji wydarzenia.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.