Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Mania Pomagania – gramy dla Julii, Weroniki i Alexa

Trwa już wielkie odliczanie do Manii Pomagania, organizowanej po raz szósty przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów wraz z Radiem RDN Małopolska w Koszycach Małych. 14 lipca wszyscy spotkajmy się na boisku LKS Victoria, by wraz z zespołem InoRos i gwiazdą polskiej sceny muzycznej – zespołem KOMBII śpiewać największe przeboje. Jednak to nie zabawa jest głównym celem wydarzenia, a zbiórka pieniędzy dla trojga chorych dzieci z gminy Tarnów, dla których ten koncert jest szansą nie tylko na kosztowną, ale niezbędną rehabilitację i leczenie, lecz także na ciepły uśmiech, choć przez chwilę wolny od bólu. Dzieci, te najbardziej potrzebujące Państwa pomocy, wybrała specjalnie powołana komisja, na której czele stanęła kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Maria Srebro.

Julia z Zawady, 6 lat

Ta urocza dziewczynka ze zdjęcia z powodu wad wrodzonych nie chodzi i nie mówi. Jej rodzice marzą o tym, by córeczka postawiła pierwszy krok, a jest on możliwy tylko dzięki intensywnej rehabilitacji, niestety bardzo kosztownej. Julka potrzebuje codziennych zajęć z logopedą i psychologiem oraz specjalistycznego sprzętu, który ułatwiłby jej funkcjonowanie. To wszystko jednak wymaga dużych nakładów finansowych, które my – jako Maniacy Pomagania – możemy zebrać.

Alex ze Zgłobic, 5 lat

Chłopczyk ma swój świat, do którego nie potrafi nikogo wpuścić, bo jest dzieckiem autystycznym, z całościowym zaburzeniem rozwoju. Nie mówi, nie nawiązuje kontaktów społecznych, nie komunikuje potrzeb. Wymaga stałej pomocy i opieki, a także szeregu specjalistycznych terapii, które pozwolą mu w przyszłości lepiej i łatwiej funkcjonować w otaczającym świecie. W jego leczeniu bardzo istotne są także turnusy rehabilitacyjne, które niestety przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Weronika z Tarnowca, 10 lat

Ta uśmiechnięta dziewczynka urodziła się z wadą serca, zespołem Downa i niedoczynnością tarczycy. Ma również wadę wzroku. Choć już przebywa pod stałą kontrolą specjalistycznych poradni: kardiologicznej, endokrynologicznej i okulistycznej, nadal potrzebuje naszej pomocy, by móc leczyć się także logopedycznie, pedagogicznie i psychologicznie. Bardzo ważne dla jej dalszego rozwoju są też turnusy rehabilitacyjne i terapie, na które jej rodzicom po prostu brakuje pieniędzy.

Pamiętajmy, że każdy z nas może przyczynić się do szczęścia tych – już doświadczonych przez życie – dzieci i ich rodziców. Za symboliczną cegiełkę możemy nie tylko wywołać uśmiech na ich twarzach, lecz przede wszystkim pomóc w ich leczeniu, które choć drogie, dla nas – jako wspólnoty – jest przecież osiągalne.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.