Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Tłumy Maniaków Pomocy w Koszycach Małych z InoRos i Kombii dla Julii, Alexa i Weroniki!

Tłumy Maniaków Pomocy przybyły do Koszyc Małych w minioną sobotę by wesprzeć Julię, Alexa i Weronikę – chore dzieci z gminy Tarnów. Do dobrej zabawy porwali uczestników góralskim popem zespół InoRos, zaś największymi hitami legendarny zespół KOMBII. „Mania Pomagania” zorganizowana przez gminę Tarnów oraz radio RDN Małopolska zagrała już po raz szósty.

Na początek - sportowe emocje

Wydarzenie rozpoczęły mundialowe emocje o brąz, a następnie rozegrano mecz samorządowcy kontra radiowcy. Drużyna Gminy Tarnów tym razem musiała uznać wyższość drużyny radiowców. – To był ciężki mecz, jednak to nie wynik był ważny – mówili jednogłośnie kapitanowie obu drużyn – wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz Grzegorz Golec z Radia RDN – Gratuluję drużynie radiowców zaangażowania i gry zespołowej – dodaje wójt. – Drużyna, którą wystawiliśmy naprawdę zagrała solidnie – podkreśla Grzegorz Golec.

Góralskie nuty z Inoros, cyrkowo z Fakirem

Prowadzący wydarzenia Anna Pieczarka dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Paweł Jucha dyrektor promocji radia RDN, jako pierwszych na scenie zapowiedzieli zespół InoRos. Grupa nietuzinkowych artystów, znanych między innymi z występu w telewizyjnym programie „Must be the music”, porwała publiczność popowo – folkowymi utworami. – Trochę zmieniła się muzyka InoRos, ale dalej ma ten folk, ma pop, ma trochę Bałkanów. Bez chwili zastanowienia tutaj przyjechaliśmy i jesteśmy jak najbardziej za tym, żeby wspierać takie inicjatywy – mówił Tomasz Pluta, wokalista zespołu.

Następnie Fakir Tapero wraz z papugą Niko rozśmieszył zgromadzonych swoim wesołym programem z pogranicza cyrkowych akrobacji i kabaretu. Zaś wzruszająco dla dzieci zaśpiewał niezwykły duet mamy z córką: Katarzyna i Klaudia Rąpała.

Wszyscy dla Julii, Alexa i Weroniki

Jednak, jak mówili sami uczestnicy imprezy najważniejsza w tym dniu była pomoc dzieciom, i to był najważniejszy z powodów przyjścia na wydarzenie. Rodzice dzieci byli pod wrażeniem tak licznie zgromadzonej publiczności. – Jestem zaskoczony taką dobrocią, która bije od wszystkich ludzi. Serce rośnie, łza w oku się pojawia i jest się bardzo wdzięcznym ludziom, że robią to co robią bezinteresownie – mówił tata Julki. – Myślałam, że będzie gorzej, bo Weronika nie lubi głośnej muzyki, ale jest zachwycona atmosferą – tłumaczyła mama dziewczynki. – Z mojego punktu widzenia każdy kto tutaj przyszedł dla mojego dziecka jest gwiazdą – dodawał tata Alexa.

Mania Pomagania ogarnęła nie tylko wszystkich przybywających, ale w dzieło pomocy włączyły się całe społeczności. Z pomocą dla dzieci pospieszyli seniorzy z terenu gminy Tarnów. We wszystkich Klubach Seniora zostały zorganizowane zbiórki pieniędzy dla dzieci, które seniorzy w trakcie wydarzenia przekazali na scenie. W pomoc włączyły się szkoły z terenu gminy Tarnów, przygotowując placki domowego wypieku sprzedawane w trakcie wydarzenia. Za zakup czy to placków, zmierzenie ciśnienia, czy skosztowanie swojskiego jadła przygotowanego przez samorząd gminy Tarnów, można było wygrać w konkursie „Maniacy Pomocy” ufundowane przez sponsorów nagrody. W trakcie wydarzenia na murawie stadionu kwestowali wolontariusze, którzy sami zgłaszali chęć pomocy. – Już kolejny raz chodzę z puszką w trakcie „Manii Pomagania”. Sam chcę pomagać dzieciom, czekam na to zawsze. Denerwowałem się w tym roku, że będzie padał deszcz i mało zbierzemy dla dzieci – mówił 10-letni Szymon. Wraz z wolontariuszami kwestowała maskotka radia RDN Agusia.

Z kolei Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna SALUS w Tarnowie objęła dzieci opieką przez rok. Nie zabrakło też ludzi dobrego serca, którzy w trakcie licytacji charytatywnych wylicytowali koszulki z podpisami gwiazd wieczoru.

KOMBII połączył pokolenia

Największe tłumy zgromadziły się na koszyckim stadionie wieczorową porą, kiedy na scenie pojawił się zespół KOMBII. Grzegorz Skawiński oraz Waldemar Tkaczyk nie zwiedli. Jedni z najpopularniejszych artystów polskiego pop-rocka wykonali swoje największe przeboje w tym „Pokolenie”, „Słodkiego miłego życia”, „Sen się spełni”, „Black & white” czy „Nasze rendez-vous”.

Z podziękowaniami dla sponsorów koncertu

- W tym miejscu, w imieniu Julii, Weroniki i Alexa oraz organizatorów, pragnę podziękować wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przyłączyli się do „Manii Pomagania”. Każdemu kto pojawił się na wydarzeniu, każdemu kto choć grosik wrzucił do puszki. Ale przede wszystkim pragnę podziękować wszystkim sponsorom, którzy sfinansowali koszty organizacyjne wydarzenia. Dziękuję również wszystkim służbom zabezpieczającym wydarzenie: jednostkom OSP z terenu gminy Tarnów jak i tarnowskiej policji – mówi Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury Gminy Tarnów.

Sponsor główny : WIALAN

Sponsorzy: PSB SUFIGS, NISSAN NOVELLUS, MEGAel, LEIER, STRUSINIANKA, SKOK KWIATKOWSKIEGO, COPYTEC, PARK ROZRYWKI ZAWADA, GRAFFITI ART, REDRUK

WES-BUD, JANUSZ GŁADYSZ, STACJA PALIW SZARKOWICZ, KOL-MED, Zakład Stolarsko – usługowy Szymon Wzorek

FOTORELACJA

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.