Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Gmina Tarnów pozyskała kolejne fundusze

W poniedziałek, 16 lipca, na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Tarnów wprowadzono do wieloletniego planu finansowego środki na budowę ścieżek rowerowych. To kolejne pieniądze otrzymane z dodatkowego źródła, które nie tylko wpływają na rozwój naszych miejscowości, lecz także wspierają budżet gminy.

Pozyskana kwota wynosi ponad 820 tys. zł, czyli 65% dofinansowania przy wkładzie własnym 35%. Łączna wartość projektu to ponad 1 mln 260 tys. zł. Przypomnijmy, że część ścieżek rowerowych została już wykonana w latach 2017–2018, czyli 2/3 zakresu prac już za nami, ich kontynuacja i zakończenie będzie miało miejsce w 2019 r. Warto podkreślić więc fakt, że większość zadań została zrealizowana, a pieniądze, które otrzyma gmina, będą służyć kolejnym ważnym dla mieszkańców inwestycjom.

 

– Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać kolejne środki finansowe z dodatkowego źródła. Wybudowane ścieżki rowerowe na pewno wpłyną na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg, zarówno gminnych, jak i powiatowych zlokalizowanych na terenie gminy – podsumowuje kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Mariusz Tyrka, nadzorujący realizację tego zadania.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.