Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Nie ma już zagrożenia powodziowego w Zbylitowskiej Górze

Po fali upałów i długich susz, powodujących duże straty w zbiorach, przyszły ulewne deszcze, które dotkliwie dotknęły rejon województwa małopolskiego. Niestety trudna sytuacja meteorologiczna nie ominęła również gminy Tarnów.

Komunikaty o najwyższym stopniu zagrożenia powodziowego zostały rozesłane do wszystkich jednostek OSP działających na terenie naszej gminy. – Udało się na czas prewencyjnie wykonać niezbędne czynności zabezpieczające tereny szczególnie zagrożone, w tym zwłaszcza te przy boisku sportowym w Zbylitowskiej Górze – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Interwencja miejscowej jednostki OSP pod dowództwem naczelnika Łukasza Aleksandra, podczas której strażacy od razu przystąpili do zabezpieczenia najbardziej zagrożonych miejsc, spowodowała, że sytuacja została opanowana. Natomiast sportowcy wraz z prezesem klubu Jerzym Golińskim zabezpieczali znajdujący się tam sprzęt. W tym samym czasie pracownicy gminy oraz radny Dariusz Żurek koordynowali prace koparką, wzmacniając newralgiczne punkty i uniemożliwiając w ten sposób tworzenie się wyrw powodujących spływ wód na teren boiska. Ponadto monitorowanie sytuacji i przygotowywanie akcji na wypadek powodzi osobiście nadzorował gminny naczelnik jednostek OSP Jan Michalik.

Informujemy, że stan wód jest na bieżąco monitorowany, notowany jest ich spadek. Obecnie nie ma więc bezpośredniego zagrożenia powodziowego.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.