Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Festyny organizowane za pozyskane pieniądze

Sezon wydarzeń plenerowych w gminie Tarnów w pełni. Warto przypomnieć, że większość z nich jest możliwa do realizacji tylko i wyłącznie dzięki pozyskaniu pieniędzy zewnętrznych. - Bez pozyskanych środków, nie bylibyśmy w stanie zaoferować mieszkańcom nawet części z letniej oferty wydarzeń w plenerze. Staramy się wykorzystywać wszystkie możliwe źródła, od funduszy krajowych, przez unijne, po wsparcie sponsorów – mówi dyrektor gminnego Centrum Kultury i Bibliotek Anna Pieczarka.

Gmina Tarnów jest już na półmetku organizowanych festynów, pikników rodzinnych, wydarzeń patriotycznych. Większość kosztów organizacyjnych powyższych wydarzeń pokrywanych jest z funduszy zewnętrznych. Są to programy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego: „Mecenat Małopolski”, „Małopolska Gościnna”, „Małopolska Pszczoła” czy „Małe Granty”.

A już wkrótce przed nami kolejne festyny i wydarzenia kulturalne w gminnych miejscowościach. Również na ich organizację gminne Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów pozyskało pieniądze – tym razem z Unii Europejskiej, za pośrednictwem Zielonego Pierścienia Tarnowa. Dofinansowany wniosek opiewa na kwotę 50 tysięcy złotych. Oprócz wydarzeń w plenerze pieniądze unijne pozwolą na częściowe pokrycie kosztów październikowego Gminnego Dnia Seniora czy obchodów Święta Niepodległości 11 listopada w Koszycach Wielkich.

Dodajmy, że część z festynów jest organizowanych wspólnie z lokalnymi społecznościami: parafiami czy jednostkami OSP, które również pozyskują na ten cel fundusze w ramach konkursów dla organizacji pozarządowych.

Przed nami jeszcze największe wydarzenia kulturalne w naszej gminnej społeczności – dwudniowe Dożynki Gminy Tarnów. A także obchody Rocznicy Bitwy Warszawskiej, organizowane wspólnie z Powiatem Tarnowskim, który występuje również w roli sponsora wydarzenia. Jak zawsze, tak i w tym roku wydarzenia te możliwe są do realizacji tylko i wyłącznie dzięki wsparciu sponsorów – firm, instytucji i osób prywatnych z całego regionu Tarnowskiego. To dzięki nim przez dwa dni w Zbylitowskiej Górze będzie okazja wziąć udział w koncertach takich zespołów jak disco-polowy Kordian czy kultowy LADY PANK, a następnie w Woli Rzędzińskiej podziwiać grupy rekonstrukcji historycznej i posłuchać zespołu BOYS.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.