Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Sylwetki Starostów Dożynek Gminy Tarnów 2018

Już 11 i 12 sierpnia w Zbylitowskiej Górze największe święto naszej lokalnej społeczności - Dożynki Gminy Tarnów. Tradycyjnie, to Starostowie Dożynek Gminy Tarnów będą pełnili w ich trakcie jedną z najważniejszych ról. Poznajmy osoby, które będą pełnić funkcję Starostów Dożynek Gminy Tarnów 2018.

 

 

Katarzyna Tofilska – Starościna Dożynek Gminy Tarnów

Pani Katarzyna jest mieszkanką Nowodworza. Prowadzi gospodarstwo ogrodnicze, którego głównym profilem jest produkcja róż.  Wcześniej gospodarstwo prowadzili rodzice Pani Katarzyny. Znając tajniki ciężkiej pracy przy uprawie tych pięknych kwiatów Pani Katarzyna świadomie postanowiła związać swoją przyszłość z ogrodnictwem, kończąc technikum o profilu ogrodniczym a następnie studiując ekonomię. Zdobyta wiedza połączona z doświadczeniem to już prosty krok do sukcesu. – Kwiaty to moja pasja, zaszczepiona mi przez rodziców. Mimo, że jest to praca na dwa etaty, często również w godzinach nocnych, to sprawia mi ogromną satysfakcję – mówi Pani Katarzyna. Jak dodaje, praca z kwiatami to ciągła nauka, poszukiwanie nowych odmian i środków ochrony. Jej ulubionymi kolorami róż są te pistacjowe. Pani Katarzynie w wolnym czasie radość sprawiają wycieczki rodzinne z mężem i trójką dzieci: Marcinem, Karolem i Agatką.

Antoni Batko – Starosta Dożynek Gminy Tarnów

Rodowity mieszkaniec Błonia, wieloletni sołtys tej miejscowości. Ma na swoim koncie IV miejsce w konkursie na najlepszego sołtysa Małopolski. Rolnik z dziada, pradziada. Uprawia ponad 3 hektarowe gospodarstwo, które odziedziczył po rodzicach. Do jego prowadzenia przygotował się kończąc szkołę rolniczo-ogrodniczą. Sieje różne gatunki zbóż. Uprawia także ekologiczne warzywa jak m.in. ziemniaki, marchew czy buraki, w szczególności dbając o naturalną jakość nawozów. Oprócz uprawy roślin, Pan Antoni posiada konie, które są jego wielką pasją. W gospodarstwie znajdziemy również kozy, kury, kaczki czy króliki. Ziemię Pan Antoni ziemię uprawia z pomocą rodziny – żony i trójki dorosłych już dzieci. – Na wiosnę sieję, latem zbieram, na jesień orzę. Na odpoczynek przychodzi czas dopiero w zimie. Wtedy z żoną Lucyną lubimy wyjechać w Bieszczady – mówi Starosta Dożynek.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.