Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Sołtys Łękawki wyróżniony w konkursie na Najlepszego Sołtysa Małopolski

Sołtys Łękawki Zbigniew Filar zdobył wyróżnienie w konkursie na Najlepszego Sołtysa Małopolski. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 4 sierpnia w Brzezince, w gminie Zabierzów koło Krakowa. Tradycja konkursu sięga już 20 lat, jego organizatorami są Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów oraz Województwo Małopolskie. Zwyczajowo wydarzenie to ma miejsce w sołectwie ubiegłorocznego laureata. W tym roku ten zaszczytny tytuł został przyznany Józefowi Franczykowi, sołtysowi Melsztyna z gminy Zakliczyn. Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów również doceniło Zbigniewa Filara poprzez nadanie mu wyróżnienia.

Na zwycięstwo w konkursie składa się ocena pracy sołtysa, czyli: inwestycje wykonane w sołectwie z jego inicjatywy, współpraca z samorządem gminnym i mieszkańcami oraz przedsięwzięcia lokalne podjęte i realizowane przez sołtysa, w tym działania kulturalne i promocyjne.

– Pragnę serdecznie pogratulować Panu sołtysowi Zbigniewowi Filarowi tego, że został doceniony za pełnioną przez siebie pracę – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.