Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Stypendia wójta gminy Tarnów dla utalentowanej młodzieży

Najzdolniejsza młodzież z terenu gminy Tarnów po raz kolejny została nagrodzona przez wójta Grzegorza Kozioła za swoje osiągnięcia. Stypendium przyznawane jest za wybitne dokonania w trzech dziedzinach: naukowej, sportowej i artystycznej. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 27 sierpnia w Urzędzie Gminy Tarnów. Wyróżnieni zostali:

 

 

Kamil Sutkowski – 23 lata, mieszkaniec Poręby Radlnej. Od 2012 r. trenuje tajski sport, czyli Muay Thai, w tarnowskim klubie Legion Team Tarnów. Ciężka, wytrwała praca, uczestnictwo w licznych sparingach przygotowawczych i trenowanie z profesjonalnymi zawodnikami pozwoliło mu zostać tegorocznym mistrzem Polski seniorów w kategorii wagowej do 75 kilogramów.

 

 

Marianna Zabawa – 20 lat, mieszkanka Tarnowca. Cheerleaderka, która ma na swoim koncie liczne sukcesy w sferze cheerleadingu. Ogłoszona mistrzynią Polski podczas XX Mistrzostw Polski Cheerleaders Łochów 2017 w kategorii Freestyle Pom Senior Duety oraz zwyciężczyni I miejsca w IV Międzynarodowym Turnieju Cheerleaders Cheermania 2017 w tej samej kategorii. Jako mistrzyni Polski została powołana na Mistrzostwa Europy Duetów Cheerleaders-ECU Europen Performance Cheer Doubles Championships 2017, będzie próbować również swoich sił podczas Mistrzostw Świata w cheerleadingu.

Piotr Zaczkiewicz – 18 lat, mieszkaniec Poręby Radlnej. Uczeń II klasy ZST w Mościcach. Od V klasy szkoły podstawowej trenuje koszykówkę i osiąga zaskakujące wyniki. Zawodnik sekcji koszykówki MKS Pałac Młodzieży w Tarnowie, który poprzez regularne treningi i talent zajął m.in. I miejsce w Finale Wojewódzkiej Licealiady w koszykówce chłopców oraz VI miejsce w XIV Finale Ogólnopolskiej Licealiady.

 

Paweł Zaczkiewicz – 19 lat, mieszkaniec Poręby Radlnej. Uczeń III klasy ZST w Mościcach. Trenuje koszykówkę od V klasy szkoły podstawowej, teraz jest zawodnikiem sekcji koszykówki MKS Pałac Młodzieży w Tarnowie oraz III Ligi Unii Tarnów. Na liście swoich sportowych osiągnięć ma m.in. I miejsce w Finale Wojewódzkiej Licealiady w koszykówce chłopców oraz VI miejsce w Finale Ogólnopolskiej Licealiady, a także IV miejsce w rozgrywkach Małopolsko-Świętokrzyskiej Ligi Koszykówki Juniorów.

Zbigniew Ziarek – 16 lat, mieszkaniec Zawady. Laureat Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego oraz Małopolskiego Konkursu Geograficznego. Ponadto zwycięzca I miejsca w III Powiatowym Konkursie Geograficznym w Języku Angielskim dla Gimnazjalistów, a także wielokrotny finalista wielu konkursów w latach ubiegłych. Zdobył wyróżnienie za uzyskany wynik w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Zbyszek jako uczeń Dwujęzycznego Gimnazjum nr 2 im. św. Kingi w Tarnowie w roku szkolnym 2017/2018 otrzymał najwyższą średnią w nauce.

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy! Warto przypomnieć również, iż program wspierania młodych utalentowanych ludzi z gminy Tarnów trwa już kilkanaście lat. W tym czasie nagrodzonych zostało bardzo wiele osób, które wyróżniały się swoją wiedzą, sukcesami w sferze artystycznej czy sportowej. Z dumą mogliśmy śledzić ich kolejne osiągnięcia.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.