Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Ruszają darmowe szczepienia dla seniorów przeciw grypie

Gmina Tarnów rozpoczyna akcję darmowego szczepienia przeciw grypie skierowaną do seniorów. Każdy, kto ukończył 65 rok życia i jest zameldowany na terenie gminy Tarnów, może zgłaszać się już od dnia 14 września do wybranych placówek medycznych, z którymi gmina podpisała właśnie umowę na wykonanie szczepień.

 

– Seniorzy są grupą najbardziej narażoną na niebezpieczne powikłania po grypie, tak bardzo groźne dla osób starszych. Dlatego w ramach gminnej profilaktyki zdrowotnej postanowiliśmy wdrożyć akcję bezpłatnych szczepień właśnie dla wszystkich mieszkańców po 65 roku życia – mówi wójt Grzegorz Kozioł. Jak dodaje, wznowienie w gminie Tarnów akcji bezpłatnych szczepień to również wynik dużego zainteresowania samych osób starszych, często pytających o taką formę profilaktyki zdrowotnej.

 

Tak więc każdy, kto chce zaszczepić się przeciw grypie, ukończył 65 rok życia i jest zameldowany na terenie gminy Tarnów, może zgłaszać się od dnia 14 września do wymienionych poniżej placówek celem szczepienia. Każde szczepienie poprzedzać będzie badanie lekarskie, dlatego ze względów organizacyjnych prosimy, by w miarę możliwości zgłaszać się do placówki, w której jesteśmy zapisani do lekarza. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 146880145.

Placówki wykonujące bezpłatne szczepienia:

CenterMed Zgłobice tel. 14 674 30 21

Centrum Medyczne KOL-MED Tarnów tel. 14 688 60 40

Mościckie Centrum Medyczne Tarnów tel. 14 688 05 50

EMKA MED Koszyce Małe tel. 14 650 11 11

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDICUM Nowodworze tel. 14 679 51 24

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDICUM Wola Rzędzińska tel. 14 679 21 94

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.