Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

„W krainie jaskiń” wycieczka Seniorów do Ojcowa

W czwartek, 13 września, ponad 200 Seniorów wyruszyło na wycieczkę do Ojcowa, by znaleźć się „W krainie jaskiń”. Ogromne wrażenie zrobił na zwiedzających zamek w Pieskowej Skale oraz roztaczający się wokół niego widok. O historii i przeznaczeniu budowli w poszczególnych wiekach, położonej w Dolinie Prądnika, na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, opowiadali wycieczkowiczom przewodnicy.

Następnie trasa prowadziła do symbolu nie tylko Ojcowa, lecz także całej Jury Krakowsko-Częstochowskiej, czyli Maczugi Herkulesa, zbudowanej z twardych wapieni skalistych i osiągającej wysokość ok. 25 m. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej znanej przede wszystkim jako stanowisko górnopaleolityczne, datowane na 38 000 lat temu, będące obozowiskiem łowców niedźwiedzia jaskiniowego. Spacer po Ojcowskim Parku Narodowym, wśród ogromnych skał wapiennych, oraz obiad w samym jego sercu, stanowiły pożegnanie z malowniczą wsią położoną na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

Jednak przed turystami było jeszcze zwiedzanie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu z kościołem św. Piotra i Pawła. Seniorzy poznali historię najstarszego w Polsce klasztoru, następnie przyszedł czas skupienia w trakcie Nieszporów w języku łacińskim.

Wycieczkę  najstarszych mieszkańców naszej gminy od strony organizacyjnej wsparło gminne Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, natomiast sam wyjazd był finansowany przez uczestników.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.