Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Zakup działki pod rozbudowę centrum wsi w Woli Rzędzińskiej II

Mieszkańcy Woli Rzędzińskiej II mają powody do zadowolenia, gdyż dzięki podpisanemu w czwartek, 27 września, kontraktowi w ich miejscowości możliwe będzie zagospodarowanie obszaru w pobliżu kościoła.

Gmina Tarnów wraz z parafią Miłosierdzia Bożego nabyła działkę o pow. 19 arów na rogu drogi powiatowej i drogi prowadzącej tamtejszego do kościoła. Transakcja ta pozwoli na przystąpienie do opracowywania projektu dotyczącego  rozszerzenia bardzo ważnej dla Woli Rzędzińskiej II przestrzeni publicznej. – Cieszę się, że nasza miejscowość zyska dodatkowy obszar, tym bardziej że wykupiona przez parafię i gminę działka znajduje się w samym sercu wsi, a więc obok kościoła i szkoły. Jestem przekonany, że  inwestycja ta będzie służyć nam wszystkim, będzie miejscem stworzonym dla mieszkańców, z którego będą oni chętnie korzystać – mówi proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego ks. Stanisław Szufnara.

– Wykupienie działki pod rozbudowę centrum Woli Rzędzińskiej II to nasz wspólny duży sukces. Myślę, że kontrakt ten stanowi wzorowy przykład współpracy gminy oraz społeczności parafialnej, gdyż to dzięki połączeniu sił możemy planować zagospodarowanie pozyskanego terenu – dodaje wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.