Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkał się z samorządowcami z Gminy Tarnów

Będą kolejne możliwości pozyskania funduszy rządowych na drogi w gminie Tarnów. Nowy program wsparcia dla dróg lokalnych zapowiedział Minister Andrzej Adamczyk na spotkaniu z samorządowcami Gminy Tarnów, które odbyło się w dniu 8 października w Woli Rzędzińskiej.

- Program ruszy już wkrótce, a my już mamy gotowe projekty by złożyć wnioski o dofinansowanie do Ministerstwa. Złożyliśmy już wniosek o dofinansowanie ulicy Szklarniowej, przygotowane są projekty budowy ulic Wątok i Miłej w Zbylitowskiej Górze. Dziękujemy ministrowi za wstępną akceptację naszych projektów – mówił w trakcie spotkania wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Szczegółowe plany inwestycyjne gminy Tarnów w infrastrukturę drogową przedstawił ministrowi kierownik gminnego Referatu Gospodarki Komunalnej Mariusz Tyrka. O dofinansowaniu rządowym na inwestycje drogowe w Koszycach Wielkich, w tym m.in. właśnie ulicy Szklarniowej rozmawiali z ministrem radni Eugeniusz Wojtarowicz i Andrzej Sępek, uzyskując od ministra wstępną deklarację wsparcia projektu. Z kolei radny Andrzej Prendota przedstawił ministrowi alternatywne rozwiązanie dla obwodnicy Tarnowa, obejmujące budowę zjazdu z autostrady w Pilźnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu trasa nie przebiegałaby przez Wolę Rzędzińską i Tarnów. Minister zapewnił, że przyjrzy się temu rozwiązaniu, którego do tej pory nie wzięła pod uwagę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W spotkaniu udział wzięła również przewodnicząca rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, radni Henryk Solak i Mieczysław Kłósek, ksiądz proboszcz Stanisław Szufnara oraz sołtys Tadeusz Stach. Miejscem spotkania samorządowców z Ministrem była niedawno wyremontowana z rządowych pieniędzy droga gminna łącząca Wolę Rzędzińską z Jodłówką-Wałki. – Gmina Tarnów i droga na której się znajdujemy jest dowodem na to, że warto wspierać takie inicjatywy na drogach lokalnych – stwierdził na zakończenie spotkania Minister Adamczyk.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.