Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Pożar kamienicy w Koszycach Małych

W sobotę, w Koszycach Małych ok. 18.30, sześć rodzin straciło swoje mieszkania i większość dobytku w pożarze zamieszkiwanego przez nich starego budynku należącego do sióstr zakonnych urszulanek.

Miejscowa jednostka OSP Koszyce Małe została zaalarmowana jako pierwsza, następnie szybko dojechały 3 zastępy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, OSP Zgłobice i OSP Koszyce Wielkie, łącznie w akcji brało udział 35 strażaków, policja oraz pogotowie. Przed przybyciem strażaków z mieszkań zdążyło ewakuować się 5 osób, w budynku pozostały 4, którym pomogli ratownicy straży pożarnej. Do szpitala trafiła jedna osoba na obserwację ze względu na swój stan zdrowia i przebywanie w zadymionym pomieszczeniu. Akcja pożarnicza została zakończona ok. 22.00.

Mieszkańcy przeżyli traumę. Ich mieszkania, jeśli nie spalone, zostały zalane, gdyż podczas pożaru doszło do przepalenia rury, która z jednej strony ograniczyła rozprzestrzeniający się ogień, z drugiej zalała pozostałe pomieszczenia. Spaleniu uległa część  konstrukcji stropu. Według wstępnych oględzin budynek nie nadaje się już do użytku, jedynie do wyburzenia.

Ostatnie noce spędzili u rodzin lub sąsiadów, dwie osoby znalazły schronienie w remizie w Koszycach Małych. – Wszystkie rodziny są bezpieczne. Najszybciej jak to możliwe będą zorganizowane dla trzech z nich lokale zastępcze w Nowodworzu i Zawadzie. Tak jak przy wszystkich zdarzeniach losowych staramy się reagować natychmiastowo, udzielając także pomocy finansowej. Sporządzona jest dokumentacja umożliwiająca szybkie wypłaty zasiłków celowych specjalnych, które zostaną wypłacone do środy – zapewnia kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Maria Srebro.

– Dziękuję strażakom z gminnych jednostek OSP za natychmiastową pomoc i sprawnie przeprowadzoną akcję. Dzięki ich szybkiej interwencji nikt nie ucierpiał w pożarze, nie poniósł poważniejszych obrażeń. Gmina zapewnia pomoc materialną i czynnie uczestniczy w znalezieniu nowych mieszkań dla poszkodowanych rodzin. Staram się również o wsparcie dla nich u Wojewody – dodaje wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.