Dofinansowanie Ministra Sportu i Turystyki na budowę stadionu piłkarskiego w Woli Rzędzińskiej

W Woli Rzędzińskiej powstaje nowoczesny stadion piłkarski, na który udało się pozyskać duże dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Przypomnijmy, że już 29 września podczas spotkania Ministra Witolda Bańko z wójtem gminy Tarnów Grzegorzem Koziołem miały miejsce pierwsze rozmowy na temat wsparcia tej inwestycji oraz kilku innych dotyczących powiększenia bazy sportowej na terenie gminy. Minister wyraził zadowolenie z podejmowanych inicjatyw oraz planowany obiekt sportowy ocenił jako wzorcowy, służący wszystkim mieszkańcom gminy Tarnów. Obietnice złożone we wrześniu zostały spełnione, obecnie gmina Tarnów jest już po podpisaniu umowy z Ministrem Sportu i Turystki w ramach „Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej” o dofinansowanie do budowy stadionu. Otrzymana kwota dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej to aż 1 156 800 zł przy wkładzie własnym gminy w wysokości 3 636 847 zł.

Inwestycja realizowana w Woli Rzędzińskiej to nie tylko nowoczesny stadion piłkarski z murawą na poziomie ekstraklasy, dużymi trybunami, odpowiednim oświetleniem i nagłośnieniem, lecz także dobrze wyposażone zaplecze socjalno-szatniowe i miejsca parkingowe.

Planowany termin zakończenia budowy to czerwiec 2019 r., czyli już niebawem, w sezonie letnim, mieszkańcy gminy Tarnów będą mogli w pełni cieszyć się nowo powstałym stadionem.

– Bardzo się cieszę, że gmina Tarnów może poszczycić się kolejnym otrzymanym dofinansowaniem, w tym przypadku aż ponad miliona złotych. Dzięki pozyskanym funduszom środki własne zostają zaoszczędzone, co korzystnie wpłynie na dalszy rozwój gminy, gdyż możliwe będą następne pilne do wykonania inwestycje – mówi Skarbnik Gminy Tarnów Irena Podraza.