Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Stypendia Wójta Gminy Tarnów dla uzdolnionej młodzieży

Kolejne stypendia Wójta Gminy Tarnów zostały przyznane najzdolniejszej młodzieży z gminnych miejscowości. Tym dużym wyróżnieniem zostają nagradzane osoby, które mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami przynajmniej w jednej z trzech dziedzin: naukowej, sportowej lub artystycznej. Uroczyste wręczenie stypendiów przez wójta Grzegorza Kozioła odbyło się 3 grudnia w Urzędzie Gminy Tarnów. Wyróżnieni zostali:

 

 

Gabriela Wojciechowska – 18 lat, mieszkanka Zbylitowskiej Góry. Wzorowa uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Interesuje się filmem i językami obcymi. W obu dziedzinach osiąga zaskakujące wyniki. W 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych „Frankofilm” film „Les tulipes jaunes”, w którym brała udział, zdobył Nagrodę Publiczności. Posiada również certyfikat ukończenia kursu języka angielskiego na poziomie C1, działała także jako Młodszy Ambasador Parlamentu Europejskiego w roku szkolnym 2017/2018.

Weronika Kolbusz – 18 lat, mieszkanka Zbylitowskiej Góry. Jej pasją jest pływanie, w którym zdobywa liczne nagrody. Weronika jest zawodniczką klubu START Tarnów przy Tarnowskim Zrzeszeniu Sportowym Osób Niepełnosprawnych, trenuje w sekcji pływackiej. W 2017 r. reprezentowała START Tarnów w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w pływaniu niepełnosprawnych, zajmując zaszczytne I miejsce w klasie startowej S3 w kategorii wiekowej A. Złoty medal zdobyła również w czterech stylach pływackich podczas X Ogólnopolskiego Integracyjnego Mityngu Pływackiego im. Maćka Maika.

Jakub Mordyl – 22 lata, mieszkaniec Woli Rzędzińskiej. Od wielu lat trenuje lekkoatletykę, specjalizuje się w konkurencji biegu 400 m przez płotki. Na swoim koncie ma już liczne sukcesy, był Mistrzem Polski zarówno w biegu 400 m przez płotki, jak i sztafecie. Jego największym powodem do dumy jest udział w eliminacjach do półfinału Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie 2018, w którym reprezentował klub AZS AWF Kraków. Obecnie postawił sobie za cel start w Letniej Uniwersjadzie w Neapolu oraz w Mistrzostwach Świata w Katarze.

Bartosz Paw – 17 lat, mieszkaniec Woli Rzędzińskiej. Trenuje piłkę ręczną, dotychczas był zawodnikiem MKS Pałacu Młodzieży w Tarnowie, z którym osiągał duże sukcesy sportowe. Zajął m.in. II miejsce w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piki Ręcznej w kategorii juniorów starszych i awans kolejno do 1/16, a następnie do 1/8 Finałów Mistrzostw Polski. W rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w kategorii juniorów młodszych brązowy medal również należał do jego zespołu. Ponadto Bartosz jest regularnie powoływany do Reprezentacji Województwa Małopolskiego. Obecnie zawodnik Zagłębia Lubin.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Przypomnijmy, że wspieranie młodych utalentowanych osób z terenu gminy Tarnów trwa już kilkanaście lat. Program ten pomaga nie tylko w rozwijaniu ich pasji, lecz także umożliwia realizację kolejnych celów. Z dumą możemy śledzić wybitne osiągnięcia młodych ludzi zamieszkujących gminę Tarnów.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.