Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Św. Mikołaj na Ukrainie

W pierwszych dniach grudnia św. Mikołaj odwiedził nie tylko gminne przedszkola, lecz także dotarł z prezentami do Polaków mieszkających na Ukrainie. Jest to kontynuacja corocznej akcji, w którą licznie angażują się dzieci i młodzież. Mikołajkowe paczki przygotowano dzięki zbiórce, współorganizowanej przez szkoły z terenu gminy Tarnów, Samorząd Gminy Tarnów, VII Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie Mościcach, Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowie oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Wspomniana akcja należy już do tradycji, gdyż z powodzeniem realizowana jest od wielu lat. Podarowane paczki są zarówno dowodem pamięci o rodakach, możliwością spotkania z nimi, jak i pomocą ludziom, którym żyje się trudniej, których często nie stać na mikołajkowe prezenty.

Na terenie gminy Tarnów zbiórkę produktów do paczek koordynował dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich, Mariusz Parcianko. Św. Mikołaj, w którego po raz kolejny wcielił się Prezes OSP Jodłówka-Wałki Lucjan Olszówka, dotarł do miejscowości Pnikut, Czyszki i Strzelszczyska, zamieszkałych przez Polaków.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.