Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Zmiany w sieci linii komunikacji miejskiej

Wójt Gminy Tarnów informuje, że Zarząd Dróg i Komunikacji Miejskiej w Tarnowie (organizator publicznego transportu zbiorowego na terenie miasta i gminy Tarnów) zlecił zespołowi pracowników Politechniki Krakowskiej opracowanie projektu zmian sieci linii tarnowskiej komunikacji miejskiej pn. „Optymalizacja sieci linii komunikacji miejskiej”.

Projekt optymalizacji sieci linii komunikacyjnych przewiduje likwidację kilku linii na terenie miasta, zmianę przebiegu tras wybranych linii lub zastąpienie ich nowo powstałymi liniami. Zmianami nie są objęte kursy linii podmiejskich na terenie gminy Tarnów, niemniej jednak zaplanowano zmianę tras  linii  210, 222, 229 i 239 na terenie miasta Tarnowa. Proponuje się skrócenie dotychczas wydłużonego przebiegu linii 210 (do Zakładów Mechanicznych), a linie 222
i 229 miałyby kończyć kursy na pętli Szkotnik. Na linii 239 planuje się zlikwidowanie wydłużenia do Zbylitowskiej Góry (funkcje tę mają przejąć linie miejskie).

Urząd Gminy wniósł zastrzeżenia do propozycji skrócenia tras linii podmiejskich na terenie miasta Tarnowa. Prosimy zainteresowanych mieszkańców gminy Tarnów do wzięcia udziału
w trwających w chwili obecnej konsultacjach społecznych oraz do wyrażania swoich opinii poprzez wnoszenie wniosków i uwag do proponowanych zmian. Termin składania uwag i wniosków
w ramach konsultacji mija 15 stycznia 2019r.

Szczegółowe informacje znajdują się w linku poniżej:
http://www.zdik.tarnow.pl/aktualnosci/zmiany-w-sieci-linii-komunikacji-miejskiej-w-tarnowie-przedluzony-termin-konsultacji-spolecznych-projektu-zmian-do-dnia-15-stycznia-2019-roku/507

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.