Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna Turysta Atrakcje Zabytki

Już od niedzieli zapraszamy na plener malarsko – rzeźbiarski

W najbliższą niedzielę, 1 czerwca rozpocznie się na terenie obok Szkoły Podstawowej w Łękawce plener malarsko – rzeźbiarski. W tym roku przebiegnie on pod hasłem „W dziecięcym świecie marzeń”. Artyści z całej Polski przez 10 dni będą rzeźbili w drzewie lipowym postacie z bajek, które następnie zostaną przekazane gminnym przedszkolom, umilając milusińskim codzienną w nich wizytę. A same postacie również zostały wybrane przez przedszkola. Artyści wyrzeźbią więc m.in. Smerfa, Kubusia Puchatka, czy Czerwonego Kapturka. Wszyscy chętni mogą w czasie trwania wydarzenia oglądać artystów przy pracy.  – To już kolejny raz, kiedy organizujemy w gminie Tarnów plener rzeźbiarsko – malarski. Co roku artyści zmagają się z inną tematyką. Prace artystów z ubiegłych lat możemy podziwiać w całej gminie. Są to zarówno rzeźby patronów szkół czy parafii, rzeźby świętych czy też postaci ważnych dla naszej lokalnej społeczności – informuje Anna Pieczarka, dyrektor gminnego Centrum Animacji Kulturalnej, organizatora pleneru. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzania pleneru i podglądania artystów przy pracy. Jest to bowiem niepowtarzalna szansa zobaczyć etapy i metody powstawania wielkogabarytowych rzeźb – zachęca Anna Pieczarka.

Przypomnijmy, iż dzięki plenerom z lat ubiegłych okazałe rzeźby podziwiać możemy m.in. w centrach wsi, gminnych szkołach czy placach użyteczności publicznej. Jednym z rzeźbiarzy, który uczestniczył we wszystkich dotychczasowych plenerach zorganizowanych w Łękawce jest lokalny artysta Wojciech Ruszel. – Dla nas, rzeźbiarzy plenery są wyjątkowymi wydarzeniami. Jest to ogrom pracy, ale daje też mnóstwo satysfakcji. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas w trakcie pleneru – mówi Wojciech Ruszel.

Plener malarsko-rzeźbiarski odbędzie się w dniach 1 – 10 czerwca 2014 r. na terenie obok Szkoły Podstawowej w Łękawce. Plener jest otwarty dla wszystkich odwiedzających w godzinach pracy rzeźbiarzy (od około 9 rano do późnych godzin popołudniowych). Uroczyste zakończenie pleneru odbędzie się w dniu 10 czerwca. Głównym organizatorem wydarzenia jest Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.