Festyn Rodzinny w Woli Rzędzińskiej pod takim tytułem odbył się tradycyjnie przy kościele Miłosierdzia Bożego w tej miejscowości gminy Tarnów. Wydarzenie zorganizowała społeczność parafii wraz z wójtem Grzegorzem Koziołem oraz Centrum Kultury i Bibliotek. -Dziękuję każdemu kto nam w tym pomógł, to ważne święto integracji w naszej miejscowości. Podziękowania składam również paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, członkom Klubu Seniora, parafialnemu Caritas czy Akcji Katolickiej, którzy wsparli to wydarzenie – mówi proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej, ks. Stanisław Szufnara.
Parafialne spotkanie rozpoczęły występy artystyczne w wykonaniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola św. Józefa Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP. Były też artystyczny misz masz, czyli pokazy gimnastyczne, taneczne i wokalne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Woli Rzędzińskiej, pokazy judo, strażackie i policyjne, konkursy od KGW w Woli Rzędzińskiej II, jak również animacje oraz zabawy z E-muz, zabawa taneczna z Dj dla wszystkich i losowanie „Cegiełek szczęścia”. To loteria fantowa z nagrodami, a środki zebrane w ten sposób służą na cele parafialne.
Wielkie wrażenie na uczestnikach zrobił spektakularny przejazd strażaków ochotników wszystkimi, sześcioma wozami OSP Wola Rzędzińska, a radości co niemiara dostarczyły przejażdżki bryczką konną, dmuchane zamki, wata cukrowa, popcorn czy lody.
Były ponadto: bufet i smakołyki od parafialnego Caritas i KGW Wola Rzędzińska II oraz smaczny, jak zawsze, bigos od samorządu.
W wydarzeniu wzięli udział: wójt Grzegorz Kozioł, przewodniczący Komisji ds Rodziny i radny Kamil Stach oraz radni Ewa Kołton i Andrzej Prendota.