Profesor Andrzej Maciejczak, bo o nim mowa, został laureatem odznaczenia Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Jest ono przyznawane najwybitniejszym postaciom świata medycznego. –Gmina Tarnów może się poszczycić wybitnymi mieszkańcami. Należy do nich prof. Andrzej Maciejczak. Jesteśmy ogromnie dumni i mocno gratulujemy – mówi wójt Grzegorz Kozioł.  Neurochirurg znalazł się w gronie 10 wyróżnionych lekarzy.

Uroczysta Gala Polskiego Towarzystwa Lekarskiego odbyła się w Sali Wielkiej Zamku Królewskim w Warszawie. Kapituła Medalu przyznaje to najwyższe odznaczenie od 1990 roku za ofiarną służbę ludziom, za najwyższy szacunek dla zdrowia i życia ludzkiego, za sumienne i godne wykonywanie sztuki leczenia, za podtrzymywanie honoru i szlachetnych tradycji stanu lekarskiego, za tworzenie nieprzemijających wartości dla dobra Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Andrzej Maciejczak pracuje w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie, kieruje oddziałem neurochirurgii. Za swoje zasługi otrzymał także Złoty Krzyż Zasługi przyznawany przez Prezydenta RP oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej. Jest również związany z tarnowską PWSZ. {Play}

fot.: fb Andrzeja Maciejczaka