Wszystkie szkoły, łącznie z klasami V-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych od poniedziałku, 21 lutego, wróciły do nauki stacjonarnej. Przypomnijmy, że do tego czasu trwała nauka hybrydowa polegająca na tym, iż klasy I-IV szkół podstawowych oraz placówki wychowania przedszkolnego funkcjonowały w trybie stacjonarnym, natomiast od 27 stycznia do 20 lutego klasy V-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe zostały objęte nauką zdalną. Początkowo nauka zdalna miała trwać do 27 lutego, jednak wraz z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 lutego 2022 r. została ona skrócona o tydzień.

W województwie małopolskim, podobnie jak w kujawsko-pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim i wielkopolskim czas przerwy od szkolnych murów był najdłuższy, gdyż od 17 stycznia dzieci rozpoczęły ferie zimowe, które wraz z planowanym zakończeniem na 30 stycznia przeszły w naukę zdalną. Jednak w gminie Tarnów, jak zaznacza dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli, Daniel Beściak, wszystkie szkoły funkcjonują już w trybie stacjonarnym, a uczniowie z uśmiechem na ustach wrócili do szkolnych obowiązków.

Przypomnijmy też, że w okresie ferii Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów przygotowało dla uczniów 12 różnych propozycji zajęć warsztatowych, artystycznych czy sportowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci, wiele z nich uczestniczyło w większości warsztatów. Nauka pływania, Akademia Piłkarska, zajęcia z podstaw robotyki, warsztaty komputerowe, podstawy gry w szachy, dzień gier planszowych, konkursy i zabawy z książką, ale i zajęcia taneczne, wokalne, warsztaty dziennikarsko-recytatorskie, a nawet podstawy cheerleadingu to bogata oferta, która z pewnością nie tylko urozmaiciła czas wolny dzieci z terenu gminy Tarnów, lecz także przyczyniła się do rozwijania talentów i zainteresowań, zachęciła do dalszego próbowania swoich sił w danej dyscyplinie. {Play}