Prace przy budowie obiektu, który zbudowano od podstaw, są mocno zaawansowane. Został on już docieplony, zamontowane są wszystkie instalacje. -Pozostało wyposażanie, jego poszczególne elementy są już montowane, zgodnie z przygotowanymi wcześniej wizualizacjami – mówi kierownik Referatu Inwestycji w Urzędzie Gminy Tarnów, Bogumiła Bardel. Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec.

-Zaczyna to naprawdę dobrze wyglądać. Będziemy mieć nowoczesny i komfortowy obiekt, służący zarówno zawodnikom, kibicom KS Victoria oraz uczestnikom różnych wydarzeń plenerowych, które są tu organizowane. To takie sportowe, choć nie tylko, serce naszej miejscowości – mówi radny Marek Cichy, wieloletni prezes koszyckiego klubu sportowego. -Obiekt szatniowy robi wrażenie, jest naprawdę na wysokim poziomie – dodaje sołtys Koszyc Małych, Zbigniew Gniewek.

Obiekt powstaje przy znacznym udziale środków zewnętrznych. Dofinansowanie z programu Sportowa Polska – rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wynosi blisko 540 tysięcy zł. To jednak nie jedyne fundusze zewnętrzne na tę inwestycję. Dotację w wysokości 400 tysięcy złotych gmina Tarnów otrzymała także z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koszt całości to w sumie przeszło milion 280 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, w budynku o powierzchni użytkowej 350 m2 znajdować się będą szatnie dla sportowców, pomieszczenie dla trenerów oraz zaplecze sanitarne i techniczne. Wcześniej rozbudowane zostały trybuny.

Planowane są kolejne prace modernizacyjne dotyczące infrastruktury sportowej. {Play}