Seniorzy z gminy Tarnów, z każdego sołectwa i Klubu Seniora, wzięli udział w wyjazdowej Majówce. Podziwiali oni nie tylko piękne widoki,  lecz także mieli okazję zapoznać się z historią i dziedzictwem kulturowym Polski, a znajdującym się tak blisko - w naszym  pięknym regionie. Wyjazd, zorganizowany przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów był bezpłatny dla uczestników dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”.

Wspólne zwiedzanie rozpoczęła wizyta w Dębnie. Następnie odwiedzono Tropie i Sanktuarium śś. pustelników Świerada i Benedykta - romańskiego kościoła sięgającego swym początkiem XI w. położonego na przepięknym wzgórzu nad Jeziorem Rożnowskim.

Zwiedzający udali się  następnie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Kolejno Dwór Krzysztofa Pendereckiego z magicznymi ogrodami, z setkami rodzajów drzew, kwiatów i krzewów, z całą gamą zapachów i kolorów zapierał dech w piersiach.

W Zakliczynie, gospodarz miejsca - burmistrz Dawid Chrobak oraz dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierz Dudzik opowiedzieli o gminie, historii i zabytkach.

Następnie uczestnicy wyjazdu spotkali się przy grillu, gdzie wszystkich powitali poseł na Sejm Anna Pieczarka, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, zastępca Sławomir Wojtasik oraz wiceprzewodnicząca Rady Gminy Tarnów Katarzyna Biel. Wśród 200 osobowej grupy seniorów nie zabrakło także Marii Ostrowskiej, dawnej koordynator ds. seniorów, która tworzyła historię poszczególnych Klubów, jest jej nieodłączną częścią. We wspólnym gronie, najstarsi mieszkańcy gminy Tarnów zakończyli wspólną Majówkę z Kulturą. {Play}