W ramach rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości blisko 300 tysięcy złotych na remont stołówek szkolnych w trzech miejscowościach: Porębie Radlnej, Woli Rzędzińskiej i Zbylitowskiej Górze. Kuchnie zostaną nie tylko zmodernizowane, ale również zyskają nowe wyposażenie takie jak zmywarki, kuchenki czy piece.

Przypomnijmy, iż wszystkie szkoły na terenie gminy Tarnów posiadają kuchnie, w których priorytetem jest przygotowywanie posiłków na miejscu, korzystając ze świeżych i ekologicznych składników. - Dofinansowanie na remonty jest kolejnym krokiem naprzód w procesie mającym na celu zapewnienie jak najlepszych warunków dla naszych uczniów. Nowoczesne sprzęty i odnowione stołówki to miejsca, gdzie można przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki, które wpływają pozytywnie na rozwój dzieci i młodzieży - mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Rządowy program "Posiłek w szkole i w domu" jest inicjatywą mającą na celu zapewnienie zdrowych i wartościowych posiłków dla uczniów. W ramach tego programu, 80% kwoty na remont stołówek pochodzi z dofinansowania, natomiast pozostałe 20% stanowi wkład własny gminy. {Play}