Już w najbliższy weekend w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski Modeli Zdalnie Sterowanych RC. Na 27 stycznia zaplanowano kwalifikacje i treningi, a na niedzielę, 28 stycznia finały. Wydarzenie odbędzie pod patronatem honorowym Wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła. Wstęp dla kibiców jest wolny.

- Zapraszamy na 3 rundę Mistrzostw Polski do Koszyc Wielkich. Zawodników z roku na rok jest coraz więcej. Przyjeżdżają do nas nie tylko z Polski, ale też ze Słowacji i Czech. Jest to sport dostarczający wiele emocji – i przy tym całkowicie bezpieczny. Serdecznie zapraszamy do kibicowania całe rodziny! – mówi Wojciech Bochenek z Tarnowskiego Klubu Modelarstwa Sportowego. Jednym z zawodników, który weźmie udział w zawodach jest znany tarnowski żużlowiec Janusz Kołodziej, pasjonat modelarstwa.

W trakcie każdej rundy zawodnicy zdobywają punkty w klasyfikacji generalnej, które wyłaniają Mistrza Polski. W sobotę, 27 stycznia kwalifikacje będą odbywały się w godzinach 8-19, natomiast niedzielne finały, 28 stycznia w godzinach 9-14. Na niedzielę zaplanowano też ceremonię otwarcia zawodów o godzinie 11:00.
Jak mówią organizatorzy, każdy kto pojawi się w Koszycach Wielkich w roli kibica będzie mógł oglądnąć nie tylko same zmagania na torze, ale również  strefę treningową z modelami do trialu czy offroadu, zaplanowano również atrakcje dla najmłodszych.

Co więcej, można jeszcze zapisać się do wystąpienia w klasie OPEN, posiadając dowolny model w skalach 1/10, 1/12, 1/14. Nie ma ograniczeń co do podwozia, opon czy też silnika. W celu zapisu należy skontaktować się z organizatorami - Tarnowskim Klubem Modelarstwa Sportowego. {Play}