W hali sportowej przy szkole podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne Seniorów – mieszkańców Tarnowca, Łękawki, Zawady, Nowodworza, Poręby Radlnej, Radlnej, Woli Rzędzińskiej i Jodłówki-Wałek. Koncert „Opłateczki” zagrał Wojtek Klich, a dzieci wystąpiły z jasełkami. Było to drugie z tegorocznych spotkań opłatkowych w Gminie Tarnów.

Wydarzenie otwarli składając najlepsze życzenia – wójt Grzegorz Kozioł, zastępca wójta Sławomir Wojtasik, przewodnicząca rady Wiesława Mitera, radni: Grzegorz Drwal, Mieczysław Kłósek, Henryk Solak, Bartosz Łaśko, Zbigniew Partyński, Jan Nowak, Jan Skórka, Mieczysław Nytko oraz sołtysi: Lucjan Olszówka, Tadeusz Stach, Janusz Tadel, Antoni Batko. Modlitwę poprowadzili oraz pobłogosławili opłatki ks. Stanisław Szufnara, ks. Stanisław Morańda, ks. Tadeusz Michalik oraz ks. Jan Majocha.

Udział w spotkaniu wzięli również Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Tomasz Stelmach i Mariusz Tyrka z zarządu powiatu, radne powiatu Alina Barbachen i Krystyna Dudoń, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich.

Dla przybyłych wyjątkowe jasełka przygotowały dzieci z Publicznego Przedszkola w Woli Rzędzińskiej. Następnie na scenie wystąpił z koncertem Wojtek Klich z przyjaciółmi, a wspólny śpiew kolęd poprowadziła wokalistka – Karolina Szymańska. Spotkanie upłynęło pod znakiem składanych życzeń, wspólnych rozmów i życzliwej atmosfery.

Całość wydarzenia, w tym dekorację i posiłki przygotowali pracownicy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Urzędu Gminy Tarnów. {Play}