Gmina Tarnów wspiera sport. Do klubów i organizacji sportowych trafi w tym roku rekordowe 671 tysięcy złotych. To blisko 70 tysięcy złotych więcej niż w roku ubiegłym. Fundusze pozwolą na pokrycie kosztów treningów, organizacji zawodów, rozgrywek, zakup sprzętu, a przede wszystkim na szkolenie dzieci i młodzieży.

Wójt Gminy Tarnów rozstrzygnął tegoroczny nabór wniosków na realizację przedsięwzięć sportowych w zakresie sportu w 2024 roku. Do klubów sportowych, uczniowskich klubów sportowych oraz lokalnych organizacji działających w sferze sportu trafią największe jak do tej pory fundusze, aż 671 tysięcy złotych.
- Od lat w gminie Tarnów stawiamy na sport. Stąd stałe inwestowanie w infrastrukturę sportową. Mamy nowoczesne hale i boiska sportowe. Ale wsparcie sportu to przede wszystkim wsparcie samych sportowców. Stąd dotacje dla klubów i organizacji sportowych, które pełnią nieocenioną rolę w promocji sportu i aktywności fizycznej, wzbogacają ofertę na spędzanie wolnego czasu przez mieszkańców, tworzą warunki do rozwijania się sportowców, w szczególności dzieci i młodzieży, na różnych szczeblach szkoleniowo-rozgrywkowych – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Dotacje zostały przyznane w dwóch obszarach. Pierwszy z nich to „organizacja szkolenia sportowego w zakresie piłki nożnej dla mieszkańców Gminy Tarnów”, drugi zaś to „organizacja treningów, zajęć i obozów sportowych oraz imprez sportowo-rekreacyjnych promujących aktywność fizyczną wśród mieszkańców Gminy Tarnów”. Wsparcie otrzymało 21 podmiotów z terenu naszej gminy.

W przeciągu całego roku kluby sportowe z terenu gminy mogą pozyskiwać fundusze na funkcjonowanie również m.in. z województwa małopolskiego czy Ministerstwa Sportu. W ubiegłym roku z dodatkowych form wsparcia skorzystała większość z nich. {Play}