Gmina Tarnów i Szkoła Podstawowa w Zawadzie zapraszają w najbliższą niedzielę do Zawady, gdzie odbędzie się Memoriał Błogosławionego Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego oraz Gminny Dzień Dziecka.

Wydarzenie rozpocznie Msza św. w miejscowym kościele parafialnym w intencji kanonizacji Błogosławionego, po której zostaną złożone kwiaty. Następnie uczestnicy Memoriału pobiegną zawadzkimi drogami. Biegi odbędą się w 4 kategoriach: Bieg Skrzata (klasy 0-3 szkoły podstawowej), Bieg Młodzika (klasy IV-VI szkoły podstawowej), Bieg Kangura (klasy VII-VIII szkoły podstawowej), Bieg OPEN (dla wszystkich chętnych). Dodatkowo na zakończenie odbędzie się Bieg Gminnych Dzieciaków. W każdym z biegów kobiety i mężczyźni będą klasyfikowani osobno. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziano medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W trakcie pikniku rodzinnego z okazji Gminnego Dnia Dziecka przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Na scenie wystąpią młodzi artyści z Zawady. Koncert wykona finalistka ostatniej edycji telewizyjnego programu „Mam Talent” Oliwia Miś. A magicznymi sztuczkami zaskoczy nas Paweł Szreter – znany iluzjonista. Ponadto wszyscy będą mogli korzystać z darmowych zamków dmuchanych, skosztować tradycyjnego bigosu od samorządu, wygrać nagrody w konkursach. To i wiele innych atrakcji czeka już w niedzielę w Zawadzie! {Play}