Blisko pięćset osób wzięło udział w Majówce Seniorów, która odbyła się przy Centrum Kultury w Radlnej. Tłumnie przybyli na nią mieszkańcy wszystkich miejscowości w gminie Tarnów, ale i pobliskiego Tarnowa. Był m.in. smaczny poczęstunek, prewencyjne wystąpienie przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, prelekcja o właściwościach leczniczych miodu, nauka tańca i zabawa taneczna. –To dla nas niezwykły czas. Za każdym razem bardzo czekamy na to, żeby się spotkać. Brawa za świetną organizację tak szerokiego i interesującego spotkania. Aż żal wracać do domów – mówi jedna z mieszkanek Tarnowca.

Seniorów z gminy Tarnów powitali poseł na Sejm Anna Pieczarka wraz z wójtem Grzegorzem Koziołem i jego zastępcą Sławomirem Wojtasikiem. Głos zabrała również gminna koordynator ds. seniorów Elżbieta Chrząszcz. –Ogromnie Wam dziękujemy za przybycie. Serce rośnie, gdy się patrzy ile Państwo macie w sobie energii. Tak trzymać, a my obiecujemy, że okazji do zabawy w gminie Tarnów Wam nie zabraknie – mówiła do uczestników Majówki poseł Anna Pieczarka. Obecni byli także m.in. sołtysi i radni gminni.

-To już tradycja w naszej gminie, że cyklicznie, przy różnych okazjach, możemy się spotkać i tak miło wspólnie spędzić czas. To też ewenement, że w naszej gminie zbudowaliśmy tak silną wspólnotę. Niech trwa! – mówił wójt Grzegorz Kozioł.

Zanim uczestnicy Majówki ruszyli do tańców, wysłuchali prelekcji przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie Kamila Wójcika. Była ona rodzajem ostrzeżenia jak nie dać się oszukać w dobie wszechobecnych i różnorodnych metod działania tych, którzy żerują na osobach starszych. O leczniczych właściwościach miodu z kolei opowiadał ich producent, współwłaściciel jednej z pasiek, Robert Kozioł, a tańca polskiego: Warszawianka od Zaborowa uczyła utytułowana instruktorka fitness i cheerleaders, choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” Jowita Wilowski.

Był grill z przysmakami przygotowany przez Centrum Kultury i Bibliotek, konkursy z nagrodami, zabawa z wodzirejem Pawłem Mleczko oraz biesiada z muzyką na żywo Krzysztofa Judasza. Uśmiechów i radości nie było końca. –My chcemy więcej, już czekamy na kolejną okazję do zabawy. Niech nam inne gminy zazdroszczą, że mamy u siebie takie spotkania! Nawet tarnowianie nas odwiedzają – kwitowali na koniec goście Majówki Seniorów z gminy Tarnów.

Wydarzenie w całości zorganizowali pracownicy Centrum Kultury i Bibliotek. {Play}