Głośno i radośnie świętowano powstanie Akademii Piłkarskiej przy Klubie Sportowym w Radlnej. Z okazji Dnia Dziecka jej uczestnikom zorganizowano prawdziwy festyn z atrakcjami. Wzięło w nim udział ponad 80 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. -Był to wspaniały czas pełen zabawy i sportowej rywalizacji, a uśmiechy nie schodziły z twarzy uczestników – mówi Piotr Gębski z KS Radlna. Gościem wydarzenia był wójt Grzegorz Kozioł.

-Miło patrzeć na młode, sportowe talenty i ogromnie się cieszę, że jest ich coraz więcej. Pomysłodawcom Akademii bardzo dziękuję za tę inicjatywę. Wspieracie rozwijanie pasji, aktywne spędzanie wolnego czasu i zdrowy, sportowy styl życia – mówił podczas pikniku wójt, Grzegorz Kozioł.

To, co miało być treningiem z okazji Dnia Dziecka przerodziło się w spory festyn. Organizacja wydarzenia szybko zyskała rozgłos w okolicy, a dzięki wsparciu mieszkańców udało się przygotować wiele atrakcji dla dzieci. Był wóz strażacki OSP Poręba Radlna, w którym uczestnicy pikniku robili sobie zdjęcia, a wyposażenie robiło na nich nie lada wrażenie. Młodzi piłkarze czuli się w nim jak prawdziwi strażacy. To jednak jeszcze nie koniec. Dzieci korzystały z dmuchanych zamków, przekąsek z grilla, brali udział w konkurencjach sportowych (m.in. przeciąganie liny i płachta). Był wyścig o złoto, czyli rywalizacja wraz z rodzicami na mini torze przeszkód i zbieranie talerzyków, a nawet dwa małe boiska do gry w piłkę nożną.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale za udział w Dniu Dziecka. Zwycięzcy toru przeszkód dostali drobne upominki, w tym gadżety klubowe oraz karty podpisane przez reprezentanta Polski Sebastiana Walukiewicza.

Dodajmy, że pomysłodawcami Akademii Piłkarskiej KS Radlna byli trener Kacper Ostrowski wraz z Piotrem Gębskim i zarządem Klubu Sportowego Radlna. Pierwsze zajęcia odbyły się 15 kwietnia br., a obecnie Akademia liczy już blisko 30 dzieci, które trenują dwa razy w tygodniu. Wciąż można się jeszcze zapisywać na zajęcia. {Play}