Znów dobre informacje – samorząd gminy Tarnów pozyskał kolejne pieniądze zewnętrzne – maksymalne możliwe dofinansowanie ze środków unijnych na poprawę bezpieczeństwa. 600 tys. zł. posłuży na zatrudnienie strażnika gminnego oraz zakup wyposażenia sprzętowego Straży Gminnej. -Bardzo się cieszymy z tej dotacji. To pieniądze na poprawę bezpieczeństwa i dbanie o ochronę środowiska, czyli wszystko to, co wpływa na zwiększenie komfortu życia mieszkańców – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Jeszcze w tym roku w gminie Tarnów pojawią się m.in. dodatkowy strażnik, dron do monitorowania jakości powietrza oraz bezpieczeństwa, kamera termowizyjna, przenośny miernik gazów, w tym czujnik czadu, lornetka termowizyjna oraz lornetki taktyczne. Zakupiony zostanie też nowy pojazd hybrydowy o napędzie spalinowoelektrycznym, w którym energia elektryczna jest akumulowana przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania.

Komendant Straży Gminnej Arkadiusz Łucarz nie kryje, że pozyskanie przez samorząd tak sporego dofinansowania zewnętrznego to znakomita wiadomość, mająca ogromny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców i skuteczność pracy strażników gminnych. -To duży krok do przodu w naszej pracy. Zwiększą się nasze możliwości reagowania – uzupełnia.

Warto dodać, że najnowocześniejsze rozwiązanie wśród kamer termowizyjnych jest kompletnym rozwiązaniem dla strażaków - to kombinacja najlepszego na świecie obrazu termalnego, o doskonałej rozdzielczości z nowoczesnym małym i lekkim designem. Lornetka termowizyjna z kolei zapewnia wysoką jakość obrazu o każdej porze dnia i nocy, w każdych warunkach atmosferycznych. Wykorzystano w niej nowoczesny algorytm termowizora, który nakłada na siebie dwa obrazy, wyróżniając najbardziej pożądane cechy.

Rokrocznie na terenie gminy Tarnów rośnie liczba interwencji Straży Gminnej. Dodatkowy sprzęt pozwoli na jeszcze skuteczniejsze działanie na rzecz mieszkańców wszystkich miejscowości. {Play}