Siedmiu autorów, różne techniki, style, wizje artystyczne. Łączy ich zamiłowanie do sztuki, piękna, niezwykły talent i… gmina Tarnów. Centrum Kultury i Bibliotek zaprasza na wystawę prac artystów, malarzy, rzeźbiarzy, twórców - właśnie mieszkańców naszej gminy. Autorzy przedstawią w trakcie wystawy wybrane przez siebie dzieła.

Wernisaż odbędzie się w czwartek, 6 czerwca, natomiast wystawa będzie czynna codziennie od 7 do 16 czerwca w godzinach 15-18 w Centrum Historii i Sztuki w Koszycach Małych.

Dla grup jest możliwość zwiedzania w innych godzinach, wraz z uczestnictwem w prowadzonych warsztatach rysunku, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym - 14 688 01 37. Wstęp wolny.

Autorzy:
Adam Florek - rzeźbiarz z Koszyc Wielkich. Sztuka jaką tworzył, obejmowała głównie tematykę religijną. Pracował w drewnie, wykonywał też odlewy z betonu czy brązu. Autor zmarł w 1987 roku.
Kamila Jajkowska - pochodzi ze Zbylitowskiej Góry. Zajmuje się szeroko pojętym rysunkiem, obiektem i instalacją z papieru oraz grafiką warsztatową.
Anna Fruhauf - mieszkanka Tarnowca. Uprawia malarstwo sztalugowe, tworząc od 1965 roku. Brała udział w wielu plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz wystawach plenerowych.
Anita Ruszel - mieszkanka Koszyc Wielkich. Zajmuje się tkaniną artystyczną, malarka, pisze ikony.
Szymon Ruszel - pochodzi z Koszyc Wielkich. Zajmuje się małymi formami rzeźbiarskimi i malarstwem.
Wojciech Ruszel - mieszkaniec Zawady. Wieloletni członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się rzeźbiarstwem i malarstwem.
Sylwia Strychała - mieszkanka Zawady. Jej pasją jest renowacja zabytków, drewniana architektura sakralna oraz obcowanie z naturą. Tworzy rzeźby drewniane, ikony, maluje obrazy, prowadzi wraz z mężem Pracownię Artystyczną. {Play}