Finał ważnej inwestycji – w Woli Rzędzińskiej w gminie Tarnów zakończył się remont drogi gminnej, tzw. drogi do gazowni. Zadanie to zostało dofinansowane w ramach dziewiątego naboru z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowity koszt modernizacji wyniósł ponad 200 tys. zł. Przed remontem droga ta miała nawierzchnię żwirową. Zakończyło się ważne zadanie, które nie tylko podniosło jakość infrastruktury, ale, przede wszystkim, bezpieczeństwo.

Zakres zadania był spory. -Obejmował profilowanie podłoża i zagęszczenie istniejącej podbudowy, wzmocnienie istniejącej podbudowy poprzez dosypanie i zagęszczenie kruszywa, położenie nakładki asfaltowej, usypanie poboczy kruszywem łamanym o szerokości 0,3 m obustronnie – wylicza zastępca wójta, Sławomir Wojtasik.

Remont trwał kilka miesięcy.

Dodajmy, że w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w poszczególnych miejscowościach gminy Tarnów wykonano sporo inwestycji. Mowa m.in. o budowie odcinków dróg przy ulicach Skotnik i Zielnej w Zbylitowskiej Górze, w miejscowości Jodłówka – Wałki oraz w Zawadzie czy w Błoniu.