Siedmiu wspaniałych w gminie Tarnów – w odrestaurowanym i okazałym dworze w Koszycach Małych, będącym obecnie Centrum Historii i Sztuki, odbył się pierwszy wernisaż lokalnych artystów: „Malarstwo - Rzeźba”. To wyjątkowa wystawa prac malarzy, rzeźbiarzy i twórców. Autorzy przedstawili wybrane przez siebie dzieła. Muzyczną dekoracją wydarzenia była „Najmniejsza Scena Świata” - kameralny zespół młodych artystów z Tarnowa. -To miejsce zaczyna żyć. Dzisiejsze święto artystów z gminy Tarnów jest potwierdzeniem faktu, że marzenia się spełniają. W zmodernizowanym, historycznym obiekcie w Koszycach Małych, dziś dzięki Wam, jest niezwykła energia. Oby jak najwięcej tak radosnych okazji, które wszystkich nas łączą – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Pierwszy wernisaż w Centrum Historii i Sztuki odwiedziło wielu mieszkańców. Wydarzenie zorganizowało Centrum Kultury i Bibliotek.

Autorami prac są: Adam Florek (pośmiertnie), Kamila Jajkowska, Anna Fruhauf, Anita Ruszel – kurator wystawy, Szymon Ruszel, Wojciech Ruszel i Sylwia Strychała. To mieszkańcy poszczególnych miejscowości gminy Tarnów – profesjonaliści i pasjonaci sztuki. -To wyjątkowa wystawa – wystawa prawdziwych dzieł sztuki. Gratuluję inicjatywy, doboru artystów i tak wyjątkowego miejsca, w którym pokazują oni swoje prace - mówi Kazimierz Kurczab, dyrektor Muzeum Ziemi Tarnowskiej obecny na wernisażu.

Gośćmi wydarzenia byli m.in. przedstawiciele władz gminy Tarnów – wójt Grzegorz Kozioł wraz z zastępcą Sławomirem Wojtasikiem, wiceprzewodniczący Rady Gminy Tarnów: Eugeniusz Wojtarowicz i Zbigniew Gniewek oraz sołtysi, jak również kierownictwo gminnych OSP: prezes gminnych OSP Katarzyna Biel wraz z komendantem Danielem Gniewkiem, kustosz Muzeum Ziemi Tarnowskiej Bożena Szczupak, gminna koordynator ds seniorów Elżbieta Chrząszcz, członkowie Klubów Seniora, Kół Gospodyń Wiejskich a nawet tarnowscy radni miejscy.

Zwiedzaniu wyjątkowych dzieł artystów z gminy Tarnów towarzyszył smaczny poczęstunek, a do dyspozycji gości były nie tylko piękne wnętrza dawnego dworu w Koszycach Małych, lecz również jego otoczenie – stoliki, ławki i altana w plenerze.

Sama wystawa czynna będzie do 14 czerwca, w godzinach 15.00 do 18.00 w Centrum Historii i Sztuki w Koszycach Małych. Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość zwiedzania w innych godzinach, wraz z uczestnictwem w prowadzonych warsztatach rysunku, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym - 14 688 01 37. Wstęp jest wolny. {Play}