Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnowcu, którzy stanęli na podium w Ogólnopolskim Konkursie „5 z narodowych” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gościli u wójta Grzegorza Kozioła. Otrzymali od niego drobne upominki i opowiadali o swoich przeżyciach z Warszawy. To w stolicy Polski odbywały się zmagania taneczne, w których młodzi mieszkańcy Tarnowca zdobyli III miejsce. -Jesteście dziś gwiazdami i jestem z Was dumny. Brawa za Wasz sukces i promocję naszej gminy w całym kraju – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

-Jesteśmy zwycięzcami, wywalczyliśmy cenne trofeum. Do tego konkursu przygotowywaliśmy się przez wiele miesięcy. Mamy nawet specjalny filmik w internecie, który motywował nas do startu i przekonywał, że wszystko jest możliwe. Spełniło się nasze marzenie. Jesteśmy jednymi z najlepszych tancerzy w całym kraju – mówili podczas spotkania uczniowie z Tarnowca. Towarzyszyła im dyrektor szkoły, Anna Filar.

W dniach 23-24 maja br. uczniowie SP w Tarnowcu zajęli III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „5 z narodowych” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pokonując 93 szkoły z całej Polski. Zaprezentowali choreografię tańca polskiego – Poloneza. Młodych tancerzy szkoliła nieodpłatnie pedagog tańca i instruktor, mieszkanka gminy Tarnów, Jowita Wilowski. -Sukces wziął się z pasji, zarówno mojej, jak i dzieci. Ćwiczyliśmy poloneza raz w tygodniu przez osiem miesięcy, spotykaliśmy się w szkole. Uczniowie bardzo serio do tego podchodzili – mówi Jowita Wilowski, która jest także animatorem kultury i choreografem grupy reprezentacyjnej oraz młodzieżowej Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.