W Urzędzie Gminy Tarnów wójt Grzegorz Kozioł wręczył stypendia finansowe kolejnym młodym, zdolnym i ciężko pracującym na swoje sukcesy mieszkańcom gminy Tarnów. -To młodzi pasjonaci w swoich dziedzinach – osoby, które po szkole poświęcają swój wolny czas na treningi i dodatkową pracę nad własnym rozwojem. Zdobywają miejsca na podium, trofea i medale, promując gminę Tarnów na arenie ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej. Bardzo im za to dziękujemy i gratulujemy – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Do grona Stypendystów Wójta Gminy Tarnów, tym razem, dołączyły zawodniczki cheerleadingu sportowego, które Polski Związek Sportowy Cheerleadingu na podstawie wyników Mistrzostw Polski w tej dziedzinie, wraz z drużyną „Blask” ze Studia Tańca „Honorata”, powołał do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy ICU ECC Norwegia 2024 w konkurencji Freestyle Pom Youth.

Kalina Jagiełło i Olga Drwal z Woli Rzędzińskiej – trenują cheerleading sportowy, osiągając znaczące sukcesy. W 2022 r. zespół „Blask” w Studiu Tańca „Honorata”, do którego przynależą zdobył III miejsce w Mistrzostwach Polski w Grodzisku Mazowieckim. Rok później grupa zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Raszynie oraz I miejsce w Pucharze Polski, również w Raszynie. Dodatkowo dziewczęta wywalczyły II miejsce w duetach w Pucharze Polski w Raszynie. W bieżącym roku „Blask” zdobył II miejsce w Mistrzostwach Polski w Grodzisku Mazowieckim. Zdobycie tej pozycji pozwoliło formacji otrzymać nominację na Mistrzostwa Europy w Cheerleadingu Sportowym w Norwegii, które odbędą się w końcówce czerwca. Wyjazd ten daje możliwość zaprezentowania się na arenie międzynarodowej, rywalizować z najlepszymi w Europie, promować Polskę, a w szczególności gminę Tarnów.

Magdalena Rams z Koszyc Małych – to również pasjonatka cheerleadingu sportowego, w którym osiąga wymierne sukcesy. W bieżącym roku, będąc uczestniczką Studia Tańca „Honorata”, zdobyła wraz z grupą II miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii Youth. Rok wcześniej drużyna zajęła I miejsce w swojej konkurencji, natomiast w 2022 roku zawodniczki zakończyły rywalizację na miejscu III. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych stypendystek, uzyskanie tej pozycji pozwoliło im otrzymać nominację na Mistrzostwa Europy w Cheerleadingu Sportowym w Norwegii. To szeroka promocja na arenie międzynarodowej, możliwość zdobywania cennych doświadczeń i prezentowanie gminy Tarnów w konkurencji z najlepszymi.

Jagoda Staniec z Koszyc Małych – zawodniczka cheerleadingu sportowego w Studiu Tańca „Honorata”, która wraz ze swoją grupą zdobywa laury i tytuły w tej dziedzinie. W 2022 r. zdobyła II wicemistrzostwo Polski, II miejsce na Grand Prix w Krakowie oraz I miejsce w Pucharze Polski w Kielcach. Przed rokiem uzyskała Mistrzostwo Polski oraz I miejsce w Pucharze Polski w Raszynie. W bieżącym roku – wicemistrzostwo Polski z nominacją na czerwcowe Mistrzostwa Europy w Norwegii.