W związku z zaprezentowanymi nowymi wariantami przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa, która miałaby przebiegać przez miejscowości Wola Rzędzińska i Jodłówka – Wałki w gminie Tarnów, stanowczo i kategorycznie oświadczamy, że wszystkie cztery propozycje są dla nas nie do przyjęcia.

Postulujemy po raz kolejny powrót do proponowanej przez nas koncepcji, która byłaby satysfakcjonująca i akceptowalna dla większości - połączenia autostrady A4 z drogą krajową DK 94 w kierunku Pilzna w województwie podkarpackim i poprowadzenia drogi po terenach niezurbanizowanych, gdzie nie będą konieczne wyburzenia.

Apelujemy do mieszkańców o wsparcie stanowiska samorządu poprzez wypełnienie specjalnej ankiety i wysłanie jej na wskazany adres, a także złożenie kopii na Dzienniku Podawczym Urzędu Gminy Tarnów w terminie do 29 lipca 2024 r. (poniedziałek) lub przekazanie jej przedstawicielom społecznego komitetu protestacyjnego, który również dostarczy ją do Urzędu Gminy Tarnów. Sprzeciw mieszkańców zostanie dołączony do negatywnego stanowiska samorządu gminy Tarnów w sprawie proponowanego przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa i trafi do organów decyzyjnych (Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie).

Do kopi ankiety należy dołączyć informacje w sprawie wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Wójta Gminy Tarnów (wzór w załączniku). W razie nie wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych, złożona kopia ankiety zostanie zniszczona.

>>> RODO <<<

Bliższe informacje w powyższej sprawie można uzyskać w Referacie Zagospodarowania Przestrzennego w Urzędzie Gminy Tarnów (ul. Krakowska 19), u koordynatora, p. Lucyny Jarosz – I piętro, pok. 105, tel. 14 688 01 17.

Samorząd gminy Tarnów

Ankietę można pobrać tutaj:

>>> WERSJA PDF <<<

>>> WERSJA WORD <<<

Dla osób, które chcą zaprotestować poprzez ankietę, przedstawiamy wzór do wypełnienia: