Konkurs z przesłaniem zdrowego trybu życia, zapobiegania chorobom i nałogom w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Porębie Radlnej współorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie. W zmaganiach wokalnych wzięło udział 9 solistów i zespołów: Harmonia z Łękawki, Blueberry Girls ze Zbylitowskiej Góry, Półnutki z Jodłówki-Wałek, Remedium z Tarnowca, Violinki z Koszyc Wielkich, Wolańskie Słowiki z SP nr 1 w Woli Rzędzińskiej, Nutki z Poręby Radlnej oraz soliści: Emilia Chłoń ze Zgłobic i Emilia Masło z SP nr 2 w Woli Rzędzińskiej. Gminnemu Konkursowi Piosenki Profilaktycznej patronował wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

-To niezwykle wartościowa inicjatywa. Dzieci i młodzież, poprzez śpiew, przekazywali treści dotyczące życia bez uciążliwych i zagrażających zdrowiu nałogów. Robili to z wielkim zaangażowaniem oraz przekonaniem, że codzienne funkcjonowanie bez uzależnień jest po prostu lepsze pod wieloma względami i ma wpływ na długość oraz jakość życia – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie i jurorka konkursu, Beata Witkowska.

Prócz niej, młodych wykonawców z gminy Tarnów, oceniało jury w składzie: dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli w gminie Tarnów Daniel Beściak oraz Jolanta Tomaszewska - pielęgniarka szkolna i środowiskowa w Nowodworzu. W ich opinii uczestnicy konkursu są ambasadorami idei zdrowego życia w praktyce - w domu i w szkole.

Nagrody dla najlepszych ufundował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Poniżej prezentujemy listę laureatów:

I miejsce

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Woli Rzędzińskiej - Zespół „ Wolańskie Słowiki”

Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Zbylitowskiej Górze - Zespół „ Blueberry Girls”

Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej - Solista Emilia Masło

Szkoła Podstawowa w Koszycach Wielkich - Zespół „Violinki”

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łękawce – Zespół „Harmonia”

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Jodłówce – Wałkach – Zespół „Półnutki”

Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach – Solista Emilia Chłoń

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Porębie Radlnej – Zespół „ Nutki”

Szkoła Podstawowa w Tarnowcu - Zespół „ Remedium”.