Józef Lazarowicz, całe swoje życie, był związany z oświatą. Pracę zawodową rozpoczął w 1981 roku. Pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Porębie Radlnej, następnie został dyrektorem Szkoły Podstawowej w Woli Rzędzińskiej II. Sprawował również funkcję wizytatora w delegaturze kuratorium oświaty i wychowania w Tarnowie oraz zarządzał gimnazjum z Zespole Szkół w Woli Rzędzińskiej. Z edukacją był związany do końca swojej aktywności zawodowej – aż do roku 2019.

Był społecznikiem, działaczem Klubu Sportowego „Wolania” w Woli Rzędzińskiej, a także radnym powiatowym kilku kadencji. Przez znajomych i kolegów z pracy zostanie zapamiętany jako życzliwy i bardzo pracowity człowiek. Jest autorem wielu opracowań i monografii historycznych, zwłaszcza tych związanych z gminą Tarnów oraz z jego rodzinną miejscowością.

Pogrzeb Józefa Lazarowicza odbędzie się w najbliższy wtorek, 25 czerwca, o godzinie 13.00 w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej. Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie ciała na miejsce wiecznego spoczynku – na cmentarz parafialny w Woli Rzędzińskiej.