W tej miejscowości gminy Tarnów odbyły się zawody sportowo - pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Najlepszymi tym razem okazały się drużyny ze Zgłobic (dziewczęta) i Poręby Radlnej (chłopcy). Pamiątkowe statuetki zwycięzcom wręczał wójt Grzegorz Kozioł. -Wielkie gratulacje za Wasz wysiłek oraz profesjonalne podejście do uczestnictwa w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Brawa za stałe podnoszenie sprawności! – mówił wójt Grzegorz Kozioł.

Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. Nad sprawnym przeprowadzeniem zmagań czuwali prezes gminnych OSP Katarzyna Biel wraz z zastępcą komendanta gminnego Mariuszem Grzywą. Gośćmi byli m.in. wiceprezes zarządu oddziału gminnego ZOSP RP Krystian Lech oraz członek zarządu powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach.

Emocji nie brakowało. Uczestnicy gminnych zawodów sportowo – pożarniczych MDP w Białej nie kryli radości, a nawet wzruszeń z pokonywania niełatwych zadań. -To spore przeżycie. Ćwiczymy, czasem w pocie czoła, hartujemy charakter, stajemy się coraz lepsi i sprawniejsi. Pracują ciało i umysł. Naszym opiekunom dziękujemy za to doświadczenie – mówili zgodnie członkowie MDP.

Wyniki: