Festyn Rodzinny Parafiada w Woli Rzędzińskiej odbył się przy kościele Miłosierdzia Bożego w tej miejscowości gminy Tarnów. Organizatorami wydarzenia byli społeczność parafii wraz z wójtem Grzegorzem Koziołem. Emocji i uśmiechów nie brakowało. -Najcenniejszy cel naszego spotkania to szeroko pojęta integracja mieszkańców i wspólne spędzenie czasu. To było naprawdę piękne wydarzenie. Wszystkim, którzy przyszli – serdecznie dziękuję – mówi proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej, ks. Stanisław Szufnara.

Radosne, rodzinne spotkanie we wspólnocie rozpoczęły tańce w wykonaniu dzieci z Gminnego Żłobka, następnie zaprezentowały się maluchy z Przedszkola św. Józefa Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP. Był też artystyczny misz masz, czyli pokazy gimnastyczne, taneczne i wokalne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Woli Rzędzińskiej oraz koncert „Muzyka spod Bucyny” i Grupa Śpiewacza „Kalina”.

Uczestnicy „Parafiady” - całe rodziny brali udział w licznych konkursach z nagrodami, a najmłodszych cieszyły dmuchane zamki. Było ponadto miasteczko strażackie, przejażdżki bryczką konną oraz bufet i smakołyki od parafialnego Caritas. Każdy mógł zakupić „cegiełkę szczęścia”, która następnie brała udział w losowaniu nagród głównych. -Każdy, kto przekazał nam choćby najdrobniejszy datek, będzie współfundatorem potrzeb inwestycyjnych parafii. Chcemy wyremontować mocno wysłużone kościelne schody – dodaje ks. proboszcz.

Oprawę techniczną wydarzenia zapewniło Centrum Kultury i Bibliotek.