Rokrocznie gminne szkoły podstawowe mogą się pochwalić bardzo dobrymi rezultatami egzaminów końcowych. Wyniki egzaminów ósmoklasisty są lepsze niż w powiecie tarnowskim, a nawet całym województwie małopolskim! -Inwestowanie w edukację przynosi efekty. Mamy świetnych uczniów w szkołach, w których pracują znakomici nauczyciele i dyrektorzy. Gratuluję wszystkim i bardzo za tę edukacyjną promocją gminy Tarnów dziękuję – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Trzeba dodać, że wyniki tegorocznych egzaminów kończących edukację w szkołach podstawowych w gminie Tarnów są jeszcze lepsze niż w latach poprzednich.

Średnia punktów z języka polskiego w gminie Tarnów wynosi 67%, z matematyki – 63%, a z języka angielskiego – 75%. W szczegółach wygląda to następująco: