Starostwo Powiatowe w Tarnowie po raz pierwszy wsparło finansowo działające na swoim terenie Koła Gospodyń Wiejskich. Dofinansowanie do różnych działań i przedsięwzięć otrzymało również pięć podmiotów z gminy Tarnów-wszystkie, ktore prawidlowo napisaly wnioski.. -Dobre wnioski Kół Gospodyń Wiejskich zostały docenione. Dziękujemy starostwu za taką inicjatywę, a w szczególności, za nieocenione wsparcie i znakomitą współpracę - staroście Jackowi Hudymie oraz radnym powiatowym i członkom zarządu powiatu: Ewie Kubisztal, Tomaszowi Stelmachowi i Mariuszowi Tyrce. Przyznanie „małych grantów” dla KGW na zorganizowanie różnych inicjatyw na terenie poszczególnych sołectw to dowód na to, że starostwo widzi ich aktywność i to, że działają coraz prężniej – mówi wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł.

Wsparcie finansowe z terenu gminy Tarnów na poziomie 3 i 4 tysięcy złotych otrzymały: KGW „Stokrotka” w Białej na zorganizowanie Festynu Rodzinnego „Wykopki u nas na wsi”, KGW w Koszycach Wielkich na spotkanie pod hasłem Z tradycjami w Powiecie Tarnowskim, KGW w Porębie Radlnej – Dożynkowe lato w Porębie Radlnej, KGW „Kalina” w Łękawce – Dożynki Wiejskie Łękawka 2024 – pielęgnowanie tradycji i zwyczajów Powiatu Tarnowskiego, Koło Gospodyń i Gospodarzy w Koszycach Małych – Święto ziemniaka połączone z warsztatami wyplatania koszyków i KGW w Radlnej– Dożynkowe lato w Radlnej.

Starostwo zapewnia, że pilotażowy program dotacji dla KGW będzie kontynuowany. Celem jest podtrzymywanie i kultywowanie ludowej kultury, wiejskich obrzędów oraz tradycji kulinarnych.

W sumie na „małe granty” przeznaczono 100 tysięcy złotych. Wnioski zostały zweryfikowane przez specjalnie powołaną do tego celu komisję, a pieniądze przyznane na podstawie regulaminu.

Dofinansowanie otrzymały 33 Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu tarnowskiego.

fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowie