Szef gminnego samorządu gościł w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Celem była rozmowa z nowym Marszałkiem Województwa Małopolskiego Łukaszem Smółką oraz Członkiem Zarządu Iwoną Gibas. Dyskusja dotyczyła omówienia obszarów dalszej, owocnej współpracy, m.in. wspólnej realizacji zadań, możliwości pozyskiwania środków unijnych na inwestycje, funkcjonowania komunikacji przewozowej, którą w gminie Tarnów realizują Koleje Małopolskie, a przede wszystkim współpracy w zakresie wspólnego przygotowania dokumentacji projektowej dotyczącej poprawy bezpieczeństwa w newralgicznym miejscu na terenie gminy Tarnów.

\Mowa o przebudowie drogi wojewódzkiej DW 977 w miejscowości Tarnowiec na odcinku od ul. Zawadzkiej w kierunku Nowodworza z budową chodnika po stronie zachodniej. -Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania. Nowy Marszałek Województwa, który dotychczas pełnił funkcję wicemarszałka, jest osobą niezwykle konkretną, profesjonalną, zadaniową i życzliwą gminie Tarnów. Za nami wiele wspólnych działań, a przed nami – o czym jestem przekonany – jeszcze więcej. Nowym władzom województwa złożyłem serdeczne gratulacje w związku z pełnionymi stanowiskami – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Wójt spotkał się także z Członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego Iwoną Gibas. Rozmowa dotyczyła wspólnej organizacji wydarzeń kulturalnych w gminie Tarnów oraz ich współfinansowania z Urzędu Marszałkowskiego, jak również realizacji projektów z zakresu pomocy społecznej i wsparcia dla organizacji pozarządowych.

Wraz z wójtem Grzegorzem Koziołem w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie gościli poseł RP Anna Pieczarka i starosta powiatu tarnowskiego Jacek Hudyma.