Nowoczesny budynek w tej miejscowości gminy Tarnów robi wrażenie – jest on już nie tylko wykończony z zewnątrz, dobiegają końca też ostatnie prace aranżacyjne wewnątrz obiektu. -Dom Kultury w Łękawce wraz z pomieszczeniami dla OSP to kolejny przykład nowoczesności i komfortu w naszej gminie. Budynek prezentuje się znakomicie, a lada chwila będzie służył lokalnej społeczności. To skok w jakości związanej z zapleczem dla strażaków ochotników i wyjście naprzeciw mieszkańcom, oczekującym dobrej oferty kulturalnej – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Zadowolenia nie kryją przedstawiciele lokalnej społeczności. -Takiego obiektu w Łękawce jeszcze nie było. Jesteśmy dumni, że go mamy i wdzięczni za jego zbudowanie. Już mamy wiele planów związanych z jego funkcjonowaniem – mówi sołtys, Konrad Pyzdek.

Budowę dofinansował Program Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Dotacja wyniosła blisko milion 700 tys. zł.

To obiekt jednokondygnacyjny, w którym na parterze zlokalizowano część dla remizy OSP oraz część o charakterze Domu Kultury. W części remizy znajduje się garaż na dwa wozy strażackie oraz zaplecze sanitarno - socjalne, pomieszczenie dyżurki i magazyn.

W części Domu Kultury wykonano strefę wejściową wraz z komunikacją oraz sanitariatami oraz dużą salę na 45 osób, zaplecze techniczne, jak również aneks kuchenny. Jest też sala wielofunkcyjna. W budynku została wykonana kotłownia dostępna z zewnątrz. {Play}