Na temat kluczowych obszarów współdziałania, w sprawach najistotniejszych dla mieszkańców, z prezydentem Tarnowa Jakubem Kwaśnym, rozmawiali reprezentanci władz gminy Tarnów. W Urzędzie Miasta Tarnowa gośćmi byli wójt Grzegorz Kozioł wraz z zastępcą Sławomirem Wojtasikiem i radcą prawnym Januszem Gancarzem. Dyskusja dotyczyła wspólnej komunikacji przewozowej, gospodarki odpadami oraz budowy i remontów newralgicznych dróg.

Jest szansa na powrót do współpracy z miastem w zakresie komunikacji zbiorowej, wspólną organizację gospodarki odpadowej oraz realizację ważnych tras komunikacyjnych, służących mieszkańcom gminy Tarnów. Mowa o poszerzeniu i remoncie ulicy Zielnej w Zbylitowskiej Górze i budowie połączenia ulicy Ablewicza w Tarnowie z Wolą Rzędzińską.

-Za nami dobre i merytoryczne spotkanie. Widzimy otwartość na sprawy, służące poprawie jakości życia naszych mieszkańców – podsumowuje wójt, Grzegorz Kozioł.

Podczas spotkania w Urzędzie Miasta Tarnowa, miejski samorząd, prócz prezydenta Jakuba Kwaśnego, reprezentowali: zastępcy prezydenta Maciej Włodek i Tadeusz Kwiatkowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Mariusz Burnóg i Wiesław Kozioł z Zarządu Komunikacji Miejskiej.