Czwarta sesja Rady Gminy Tarnów odbyła się w Urzędzie Gminy Tarnów. Radni podjęli wiele uchwał m.in. w sprawach z zakresu pomocy społecznej, planistycznych, gospodarki komunalnej i finansowych.
Radni zdecydowali o podwyższeniu kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej przez osoby objęte rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028. Przewiduje on wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności. Określono także zasady zwrotu wydatków w zakresie dożywiania w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych w ramach wspomnianego programu. Przyjęto ponadto statut Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie oraz zadanie z zakresu administracji rządowej dotyczące wykonania prac konserwatorskich i restauratorskich „Mogiły pomordowanych Polaków w czasie II Wojny Światowej” w Łękawce.
Radni podjęli uchwały w sprawie wniesienia aportu rzeczowego do Tarnowskich Wodociągów, ustalili przebieg drogi gminnej w Jodłówce – Wałkach, wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia na wspólną realizację zadania pomiędzy gminą Tarnów, a powiatem tarnowskim. Zakłada ona modernizację chodnika przy DP 1371K relacji Tarnów - Jodłówka -Wałki - Stare Żukowice w miejscowości Wola Rzędzińska II poprzez wymianę istniejących płytek na kostkę brukową. Inwestorem podczas realizacji zadania będzie gmina Tarnów, a powiat tarnowski – dotującym.
Wyrażono także zgodę na zawarcie porozumienia pomiędzy wójtem gminy Tarnów, a zarządem województwa małopolskiego w celu kontynuacji zadania polegającego na utrzymaniu zieleni w pasie DW 977 w miejscowościach. Tarnowiec, Nowodworze i Poręba Radlna.
Kolejne punkty dotyczyły spraw planistycznych – przystąpiono do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Nowodworzu oraz jego etapowania w części Tarnowca. Radni wyrazili zgodę na zbycie, objęcie w dzierżawę, przyjęcie darowizny lub nabycie nieruchomości w miejscowościach gminy Tarnów, jak również wyrazili zgodę na wniesienie przez gminę Tarnów wkładu niepieniężnego do spółki „KZN SIM Tarnów” sp. z o.o. w postaci prawa własności nieruchomości zlokalizowanej na terenie naszej gminy w celu budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego (do czterdziestu lokali mieszkalnych, na wynajem).
Dokonano zmian uchwały budżetowej gminy Tarnów na 2024 rok, a w ślad za tym – zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Tarnów na lata 2024-2031.
Sesję zakończyły wolne wnioski radnych. W posiedzeniu Rady Gminy Tarnów uczestniczyli ponadto: sołtysi, kierownictwo Urzędu Gminy Tarnów oraz mieszkaniec Zbylitowskiej Góry.