Dobra informacja dla strażaków z tej miejscowości w gminie Tarnów - obiekt, z którego korzystają na co dzień, jest już wyposażony z pompę ciepła wraz z instalacją. Koszt całości wynosi blisko 156,5 tysiąca złotych. To środki z budżetu gminy Tarnów oraz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, który dołożył do inwestycji przeszło 21 tysięcy.

Radości nie kryją miejscowi strażacy ochotnicy. -  Sama pompa składa się z dwóch części, mamy też nowoczesne, ekologiczne grzejniki. Ogrzewany będzie cały budynek, to dla nas bardzo dobra informacja. Ciepło będzie także w kuchni, z której korzystają również Panie z działającego w tym miejscu Koła Gospodyń Wiejskich. W normalnym czasie, gdy nie ma epidemii, zapachy roznoszą się po całym obiekcie – mówi prezes OSP w miejscowości Jodłówka – Wałki, Lucjan Olszówka. – To, poza wymiernymi korzyściami finansowymi, także komfort działania – dodaje.

To jeszcze nie koniec. - Jest już podjęta decyzja o zamontowaniu na budynku nowoczesnych urządzeń fotowoltaicznych. Możliwe, że stanie się to bardzo szybko, nawet do miesiąca – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Dzięki temu obiekt będzie także ogrzewany na prąd uzyskiwany ze słońca. Koszt inwestycji wynosi 218 tysięcy złotych. – Uzyskaliśmy dofinansowanie z Klastra Energii Zielony Pierścień Tarnowa – informuje włodarz gminy Tarnów. {Play}