Jak wiadomo, ferie zimowe w roku szkolnym 2020/2021 odbędą się dla wszystkich uczniów w tym samym terminie, czyli 4-17 stycznia 2021 r. W tym czasie będzie można organizować wypoczynek w formie półkolonii dla: uczniów klas I-IV szkoły podstawowej oraz uczniów klas szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie odpowiadającym klasom I-IV szkoły podstawowej. Zajęcia w formie półkolonii mogą organizować zarówno szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące, jak i organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie, np. organizacje pozarządowe.

Wychodzimy temu naprzeciw i informujemy, że organizacje pozarządowe, w tym stowarzyszenia, które w formie stacjonarnej organizują zajęcia - półkolonie podczas ferii zimowych, mają możliwość bezpłatnego wynajęcia pomieszczeń w działających na terenie gminy Tarnów Domach Ludowych. Wynajmujący będą pokrywać jedynie symboliczne koszty związane z opłatami za media.

Osoby zainteresowane wynajmem pomieszczeń w Domach Ludowych na terenie gminy Tarnów, powinny się kontaktować z pracownikiem gminnego Centrum Kultury i Bibliotek, Dawidem Stańczykiem (883 457 844).